reklama

10 zvyků, které se naučte doma dělat denně. Budete šťastnější

Jak být doma šťastnější?  Foto: Jak být doma šťastnější? Foto: istock.com

Jenom jednoduchá změna v naších každodenních zvyklostech může zvednout náladu a bojovat se špatnými dny. Někdy je potřeba uklidit, jindy cvičit, někdy zase odpočívat. Vyzkoušejte následující tipy a udělejte si všední dny příjemnější.

Často z práce přijdeme unavení a doma nás čekají další povinnosti. Máme pocit, že jsme den promrhali, nic neudělali a přitom jsme si ani neodpočinuli. Nakonec se na sebe podíváme do zrcadla a vidíme svůj utahaný obličej bez úsměvu. To všechno dohromady v nás vzbuzuje negativní pocity a špatnou náladu. Dá se s tím ale poměrně snadno bojovat. Stačí do svého denního repertoáru zařadit pár zvyků. Některé vás svou jednoduchostí, ale zároveň efektivností opravdu nadchnou. 

Ustelte si

Nejenže nastartujete den něčím smysluplným, ale zároveň večer nepřijdete domů a neuvidíte rozestlanou postel. Ta totiž vyvolává nepříjemné pocity a nevybízí k odpočinku, ale spíš k úklidu.

Uklízejte

Pokud se cítíte špatně, není nic lepšího než tělesná aktivita. Můžete cvičit, ale pokud nemáte svůj den a nechce se vám z domu, pusťte se do uklízení. Uklizený byt vám zvedne náladu.

Článek

Povlečení měňte jednou za týden Foto:

Co se stane, když neperete povlečení dost často? Tyto 3 důvody vás přesvědčí, že se čistota vyplácí

Povlečení může vypadat čistě, ale vůbec tomu tak není. Trávíme v něm poměrně dost času. Při ideálních osmi hodinách spánku to dělá 56 hodin. Tričko pereme často už po...

Poslouchejte rádio

Většinu stanic si už můžete pustit online, takže ani nepotřebujete přehrávač. Bude stačit mobil s aplikacemi nebo prostě jen přístupem k internetu. Vybírejte stanice bez hudby. Při různých činnostech v domácnosti se tak dozvíte více o světě, získáte nové informace. Pokud mluvíte anglicky, zkuste podcasty, z nichž některé jsou vzdělávací a během pár minut vám dodají zajímavé informace a novinky. Najdete je třeba na Spotify, ale i jinde.

Zapisujte si myšlenky

Většina z nás má papírový diář. Na rozdíl od toho v mobilu není tak odosobněný. Zatímco diář v mobilu vypadá jako jeden úkol za druhým, do toho papírového můžete zapisovat i nápady nebo hlavní cíle pro konkrétní den.

Poslouchání rádia zvládnete i při jiných činnostech Foto: Poslouchání rádia zvládnete i při jiných činnostech. Foto: istock.com

Naučte se odpočívat

Je to asi největší dovednost současnosti. Neustále se na něco soustředíme a zapomínáme odpočívat. Zkuste si dát během dne deset minut, kdy si jen tak lehnete na gauč nebo sednete do křesla a nebudete myslet na problémy ani sledovat televizi nebo poslouchat hudbu.

Článek

Odpočívat je umění Foto:

Konečně si odpočiňte. Naučíme vás ty nejlepší relaxační techniky. Které podlehnete?

Bez odpočinku bychom nemohli existovat. Nestačí jen dodržovat osm hodin spánku, ale také naučit se vypnout během dne nebo si dokázat najít čas na čtení. Relaxace je...

Nečtěte na počítači

Čtení na počítači nás rozptyluje. Zejména pokud je počítač připojený k internetu. Máme tendenci se věnovat více věcem najednou a ne tomu, čemu bychom měli. Pokud se učíte nebo připravujete na nějakou pracovní záležitost, snažte se podklady nečíst přímo z laptopu.

Cvičte

Můžete tak odstartovat den. Vstát, dát si deset minut cvičení a potom jít do sprchy a pak do práce. Fyzická aktivita prospívá i naší mysli.

Článek

Jak si zařídit domácí posilovnu? Foto:

Venku je zima a fitka jsou drahá? Máme pro vás tipy na levnou domácí posilovnu

Určitě to znáte. Je sobota ráno a konečně máte čas pro sebe něco udělat a zajít do fitka. Ale venku mrzne a vy si říkáte – kéž bychom tak byli bohatí a měli doma vlastní...

Nespěte více, než je nutné

Všichni si rádi poležíme. Ale zkusili jste vstát třeba v sedm, i když zrovna nepotřebujete? Den najednou bude delší a stihnete toho mnohem více. Případně získáte ráno více času na přečtení zpráv, cvičení či přípravu na nový den.

Snídejte

Snídaně je důležitá. Záleží na tom, jaká vám vyhovuje, jestli sladká nebo slaná. Podstatné je se nepřecpat a jíst zdravě. Odejít do práce s prázdným žaludkem vám den rozhodně nezlepší.

Snídaně by měla být základ dne Foto: Snídaně by měla být základ dne. Foto: istock.com

Usmívejte se na sebe

Po vyčištění zubů se na sebe usmějte do zrcadla. Zní to možná hloupě, ale už na konci osmdesátých let se zjistilo, že lidé, kteří se na sebe takhle usmívali, měli lepší náladu.

Jednoduchý zvyk zvedne náladu Foto: Jednoduchý zvyk zvedne náladu. Foto: istock.com

(mh)

Další články:

Článek

Jak se doma cítit šťastnější? Foto:

10 věcí, které z domova dělají nešťastné místo. Čeho se musíte ihned zbavit?

Většinou si to ani neuvědomujeme, ale doma skladujeme věci, které nejen že nepotřebujeme, ale navíc nás dělají nešťastnými nebo domů vhánějí špatnou náladu. Když je...

Článek

Když jsou sami doma, mohou ničit věci Foto:

Necháváte psa doma samotného? Podívejte se, kolik hodin je maximum

Odcházíte do práce a necháváte psa v bytě nebo na zahradě. Smutně se na vás kouká, ale víte, že to jinak nejde. Na rozdíl od koček, kterým je víceméně jedno, zda jste...

Článek

Jaké jsou vaše zlozvyky? Foto:

Tohle je 5 zlozvyků v domácnosti, které děláme všichni. Jak nás negativně ovlivňují?

Zvyky se špatně mění. Měli bychom ale vědět, které nám vyloženě škodí. Nemluvíme o kouření (kde jsou zápory jasné), ale o nenápadných zvycích, u nichž si ani...

reklama