reklama

10 důkazů, že se červená se zelenou k sobě v interéru báječně hodí

Jen pár prvků zelené a červené v bílé místnosti nevadí ani ostatním barvám Foto: Jen pár prvků zelené a červené v bílé místnosti nevadí ani ostatním barvámFoto: Interiorholic.com

Je to vášeň.

 

 

 

 

Ano, tyto barvy vytvářejí poněkud divoké spojení. Červená je barva vášně, ohně, lásky. Zelená je zas studená, a přesto v sobě má velkou sílu. Když obě tyto barvy vkusně spojíte v jednom interiéru, může vzniknout nevšední podívaná. Jde o to, jak se k takové výzvě postavíte. Podobně jako interiérový designéři v naší galerii?

V podstatě lze uvažovat tím způsobem, že k sobě mohou ladit všechny barvy, pokud ovšem dobře zvolíte jejich odstín. Tak je to i se spojením červené a zelené. Také je důležité mít na paměti, co bude tvořit v obytné místnosti barevný základ a jakými detaily s odlišnou barvou tento základ obohatíte. Jako návod může posloužit naše galerie, kde jsou k sobě červená a zelená v různých odstínech vkusně přiřazeny a představeny jako skvělý a harmonický pár.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

 

Článek

Barva roku 2017 Foto:

Barvy roku 2017: Svěží zeleň, popelavě modrá, světle růžová a tyrkysová

Mysleli jste si, že barva roku je jen jedna? Omyl, vyhlašovatelů i doporučovaných odstínů je hned několik.

 

Článek

„Se zařizováním bytu jsem neměl žádnou zkušenost, časem jsem v něm ale objevil spoustu paralel k umělecké tvorbě,“ popisuje choreograf Foto:

Svěží zelená barva roztančila útulný byt

Po letech kočovného života se mladý choreograf rozhodl usadit a zařídil si svůj „meditační“ byt na klidném místě.

 

Článek

 

Článek

Pastely budí dojem střízlivosti a něhy a ve srovnání se sytými základními tóny je vnímáme jako daleko méně výrazné a agresivní Foto:

Nebojte se pastelek! Pastelové barvy jsou zase in

Inspirujte se pastelovými barvami a nebojte se jejich netypických tónů. Už dávno totiž neplatí, že pastelová růžová patří jedině do holčičího pokojíčku.

 

reklama