reklama

10 nevšedních kuchyní, které vám vyrazí dech a třeba vás inspirují k proměně u vás doma

Ekokuchyň jak vyšitá! Postavili si ji manželé Hjertefølgerští v severním Norsku, v domě, který má tvar iglú. Pěstují si, co potřebují a zahradu zalévají odpadní vodou z domu Foto: Ekokuchyň jak vyšitá! Postavili si ji manželé Hjertefølgerští v severním Norsku, v domě, který má tvar iglú. Pěstují si, co potřebují a zahradu zalévají odpadní vodou z domuFoto: profimedia

Kuchyně jako ze štědrovečerní pohádky či naopak ty ultramoderní připomínající vesmírnou loď. Projděte si desítku kuchyní, jejichž majitelé se nebáli experimentovat.

Když uvažujeme o tom, jak by měla naše kuchyň doma vypadat, často nás inspirují nábytkářské domy. Co se ale zkusit jednou odpoutat od běžných měřítek a jít do něčeho, co by bylo skutečně originální a nezvyklé? Máme pro vás několik takových kuchyní. Líbila by se vám některá z nich?

Vaření patří k lidskému životu, a to dokonce tak moc, že často spoustu času trávíme v kuchyni, i když právě nevaříme. Zvláště v bytech s tzv. kuchyňským koutem. Blízkost něčeho dobrého je zkrátka neodolatelná. I proto se dnes designéři snaží o zajímavé provedení kuchyňských linek.

Když se ale podíváte do naší galerie, uvidíte, že kuchyň lze stvořit zcela neobvyklým způsobem, a dokonce na velmi netradičních místech. Jídlo z každé z nich však bude jistě chutnat skvěle.

Tohle je opravdová bomba – pletená kuchyň! To by se vaše babička napletla, než by vytvořila tak unikátní dílo. Ale nic si z toho nedělejte. Svetříky na vše, co v kuchyni vidíte, pletlo až 50 párů rukou Foto: Tohle je opravdová bomba – pletená kuchyň! To by se vaše babička napletla, než by vytvořila tak unikátní dílo. Ale nic si z toho nedělejte. Svetříky na vše, co v kuchyni vidíte, pletlo až 50 párů rukouFoto: profimediaStewart Dungey si za 30,000 liber zakoupil a zrekonstruoval starý vojenský vrtulník. Bydlí v něm a pochopitelně si v něm i vaří. Takhle to u něj v kuchyni vypadá Foto: Stewart Dungey si za 30,000 liber zakoupil a zrekonstruoval starý vojenský vrtulník. Bydlí v něm a pochopitelně si v něm i vaří. Takhle to u něj v kuchyni vypadáFoto: profimedia

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

V této kuchyni nepřijde žádný strávník ani kuchař o svůj oblíbený televizní pořad, třeba o vaření. Foto:

Inspirace: 20 skvělých venkovních kuchyní

Teplé počasí láká ven na zahrádku. Grilování uprostřed zeleně ale nemusí být jediná příležitost spojit kulinaření s pobytem venku. Když si zařídíte pravou venkovní kuchyň,...

Článek

Dnes si starší, i když fungl nově vyrobenou kuchyň pořídíte v čím dál více kuchyňských studiích v nábytkářských obchodních domech Foto:

Útulná jako u babičky, přitom moderní a praktická aneb kuchyně a jídelny ve stylu Shabby Chic

Styl Shabby Chic se vyhýbá uniformitě a naopak umí vtisknout každému kousku domácnosti jeho důležitost pro vytvoření osobité atmosféry. Kuchyně a jídelny nejsou výjimkou.

Článek

Povrch se různí podle opracování, oblibě se těší leštěný vzhled Foto:

Pravý versus umělý kámen aneb Jak si vybrat kamennou pracovní desku do kuchyně

I u pracovní kuchyňské desky je přírodní materiál lepší než jakékoli náhražky. Konglomerovaný ("umělý") kámen nicméně kameni konkuruje mechanickými vlastnostmi, cenou i...

reklama