reklama

10 tipů na originální adventní kalendář

V adventním kalendáři může dostat na každý den jednu ozdobičku, kterými pak společně s vámi ozdobí vánoční strom Foto: V adventním kalendáři může dostat na každý den jednu ozdobičku, kterými pak společně s vámi ozdobí vánoční stromFoto: tipjunkie.com

Zapomeňte na nudné čokoládičky v nevkusném papíru. Adventní kalendář může mít mnoho podob.

Adventní kalendáře patří k příjemné tradici, která nejen malým, ale i velkým zpříjemňuje čekání na Vánoce. Ačkoli jejich nejrozšířenější variantou je papírová verze, ve které se nachází 24 okýnek vyplněných malou čokoládičkou, pravdou je, že je to také nejnudnější verze. Papírové obaly jsou často nevkusně vymalované a cukrátka mají se skutečnou čokoládou společnou snad jen barvu.

Pojměte letos adventní kalendář trošku jinak. Je to pracnější než koupit kalendář v obchodě, ale dětem to udělá víc radosti.

 

Adventní kalendář i pro úplná „nemehla“

Možná neumíte nic vyrábět a při práci s nůžkami vám hrozí, že si ustřihnete obě ruce. Nevadí, i vy můžete vytvořit originální adventní kalendář. Stačí vám 24 různě velkých obálek ve stejné barvě, na které napíšete čísla od 1 do 24 a oboustrannou lepenkou je připevněte ke zdi. Obálkový adventní kalendář má jednu nevýhodu – do obálek můžete dát jen malé dárečky a cukrovinky.

Obálkový adventní kalendář Foto: Obálkový adventní kalendářFoto: Marthastewart.com

 Obálky podruhé

I tento kalendář je velice jednoduchý, ale tentokrát na něj potřebujete 24 stejně velkých obálek. Napiště na ně čísla a umístěte do nich drobné dárečky a další maličkosti, které potěší. Potom umístěte všechny obálky do jedné krabičky, kterou můžete vánočně vyzdobit.

I tento kalendář je velice jednoduchý, ale tentokrát na něj potřebujete 24 stejně velkých obálek Foto: I tento kalendář je velice jednoduchý, ale tentokrát na něj potřebujete 24 stejně velkých obálekFoto: Apartmenttherapy.com

Papírové tašky

Další kalendář, který zvládne opravdu každý. Potřebujete jen 24 paírových taštiček nebo pytlíků a sadu lepicích čísel nebo nějaký fix, kterým čísla na pytlíky napíšete. Taštičky můžete buď přichytit na stěnu oboustrannou lepicí páskou, můžete je postavit na jedno místo nebo můžete přes byt natáhnout prádelní šňůru a každou taštičku připevnit kolíčkem.

Další kalendář, který zvládne opravdu každý. Potřebujete jen 24 paírových taštiček nebo pytlíků a sadu lepicích čísel, nebo nějaký fix, kterým čísla na pytlíky napíšete Foto: Další kalendář, který zvládne opravdu každý. Potřebujete jen 24 paírových taštiček nebo pytlíků a sadu lepicích čísel, nebo nějaký fix, kterým čísla na pytlíky napíšeteFoto: Buzzfeed.com

Zelený les

Další velice jednoduchý nápad. Potřebujete barevné papíry různých odstínů zelené, ze kterých vystřihnete různě velké kruhy. Ty nastřihněte a stočte do kuželu a zajistěte lepidlem nebo lepicí páskou. Na každý kužel napište číslo od 1 do 24. Pak všechny kužely postavte na jedno místo, třeba na velký tác, schovejte pod ně dárečky a cukrovinky a naaranžujte, jak se vám líbí.

Zelený les. Potřebujete barevné papíry různých odstínů zelené, ze kterých vystříhnete různě velké kruhy. Ty nastřihněte a stočte do kuželu a zajistěte lepidlem nebo lepicí páskou Foto: Zelený les. Potřebujete barevné papíry různých odstínů zelené, ze kterých vystříhnete různě velké kruhy. Ty nastřihněte a stočte do kuželu a zajistěte lepidlem nebo lepicí páskouFoto: Apartmenttherapy.com

Na provázku

Natáhněte někde v bytě prádelní šňůru a na ní kolíčky zavěste 24 pytlíčků, různě barevných ponožek nebo jen malých zabalených dárečků. Každý balíček označte číslem, lepší to bude samozřejmě na přeskáčku. A nezapomeňte šňurů ozdobit smrkovými větvičkami a vánočními ozdobami. Jendoduché, ale efektní.

Rychlá ponožková varianta Foto: Rychlá ponožková variantaFoto: Marthastewart.com

Květináčkový

Na tento kalendář se více hodí závěsné květináčky, protože mají očka. Obyčejné květináče musíte proděravět ostrým nástrojem, nebo rozpáleným kusem drátu. Očíslujte je. Květináčky navažte na tyčky, ty případně přivažte pod sebe. Celé dílko pověste na háček na zeď.

Na tento kalendář se více hodí závěsné květináčky, protože mají očka. Obyčejné květináče musíte proděravět ostrým nástrojem, nebo rozpáleným kusem drátu. Očíslujte je Foto: Na tento kalendář se více hodí závěsné květináčky, protože mají očka. Obyčejné květináče musíte proděravět ostrým nástrojem, nebo rozpáleným kusem drátu. Očíslujte jeFoto: Buzzfeed.com

Větvičkový

Uřízněte si někde v lese hezkou suchou větev a nastříkejte ji barvou ve spreji. Výhodou je, že můžete zvolit přesně takovou barvu, která se bude hodit k dalším vánočním dekoracím. Větvičku umístěte do pěkné vázy a navěste na ni drobné dárečky a cukrovinky.

Větvičkový  Uřízněte si někde v lese hezkou suchou větev a nastříkejte ji barvou ve spreji. Výhodou je, že můžete zvolit přesně takovou barvu, která se bude hodit k dalším vánočním dekoracím Foto: Větvičkový Uřízněte si někde v lese hezkou suchou větev a nastříkejte ji barvou ve spreji. Výhodou je, že můžete zvolit přesně takovou barvu, která se bude hodit k dalším vánočním dekoracímFoto: villaoss.blogspot.com

Scrapbook

Technika scrapbook využívá různé kousky papírů, barev, stužek, ale i razítka. To všechno mohou autorky naaranžovat podle svých představ. Scrapbook je vůbec při výrobě adventních kalendářů i balení dárků velmi oblíbená technika. Je však docela náročný, každá stránka je malým uměleckým dílem.

Scrapbook  Technika scrapbook využívá různé kousky papírů, barev, stužek, ale i razítka. To všechno mohou autorky naaranžovat podle svých představ. Scrapbook je vůbec při výrobě adventních kalendářů i balení dárků velmi oblíbená technika Foto: Scrapbook Technika scrapbook využívá různé kousky papírů, barev, stužek, ale i razítka. To všechno mohou autorky naaranžovat podle svých představ. Scrapbook je vůbec při výrobě adventních kalendářů i balení dárků velmi oblíbená technikaFoto: smallfryandco.blogspot.com

Ozdobičky

Co takhle dítěti nedávat čokoládičky a dárečky, když stejně budou Vánoce? V adventním kalendáři může dostat na každý den jednu ozdobičku, kterými pak společně s vámi ozdobí vánoční strom.

V adventním kalendáři může dostat na každý den jednu ozdobičku, kterými pak společně s vámi ozdobí vánoční strom Foto: V adventním kalendáři může dostat na každý den jednu ozdobičku, kterými pak společně s vámi ozdobí vánoční stromFoto: tipjunkie.com

 

Bonusový pro partnera

Pokud chcete udělat radost nejen dětem, ale i partnerovi, připravte si na tiskárně 24 adventních etiket a polepte stejné množství vinných lahví, samozřejmě jiných značek a druhů. Jen během adventu pozvěte domů co nejvíce návštěv, aby to vše nemusel partner vypít sám.

Bonusový pro partnera Foto: Bonusový pro partneraFoto: Buzzfeed.com

(kor)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Vánoční hvězda Foto:

Jak správně koupit vánoční hvězdu. A jak se o ni dobře starat

Vyberte si v obchodě zdravou rostlinu, poradíme také, jak se o ni postarat doma. Těšit se z ní můžete až do února.

Článek

Mochyně židovská (Physalis alkekengi), lidově zvaná lampionky, má krásné oranžové plody, které se samy nabízejí, aby je člověk proměnil ve svítící lampiony Foto:

DIY: Návod na světelnou dekoraci z mochyně

Mochyně (Physalis alkekengi) má krásná oranžová okvětí, díky kterým se jí přezdívá lampionky.

Článek

Přírodní materiály jsou vždy krásné Foto:

Nejen vánoční dekorace lze vyrábět ze šišek

Pokud máte nasbírané šišky, přinášíme tipy, jak je využít.

reklama