reklama

12 interiérových novinek, které vám nesmí v lednu uniknout

Praktičnost a udržitelnost jsou jedním z dnešních trendů Foto: Praktičnost a udržitelnost jsou jedním z dnešních trendůFoto: ikea

Jednou z barev roku 2017 je zelená, na což už stihli zareagovat výrobci nábytku a doplňků. A tak v našich novinkách samozřejmě najdete i zelené kousky.

Většina rekonstrukcí, přestaveb a vylepšení interiéru se odehrává na jaře či zkraje léta a pak zase na podzim. Počasí přeje rychlejšímu vysychání zdiva i výmalby, a když člověk nosí nové kousky nábytku z auta, aspoň přitom nemrzne. Naopak teď v zimě je ideální doba si rekonstrukci naplánovat a rozhlédnout se, co je na trhu nového.

Letošní bydlení ovlivní samozřejmě i barvy roku 2017, jimiž se staly zelená (mluví se o greenery), popelavě modrá a růžová s modrou. Barvu čerstvě posekaného trávníku zvolil barvou roku vzorník Pantone, který je největším systémem barev. Za popelavě modrou stojí producent barev Dulux a světle růžovou spolu s odstíny modré doporučuje IKEA.

Modní zelená se již projevila v novince firmy Sapeli, která jako novinku na jaro představila celoskleněné dveře Sapgalss se zeleným potiskem s motivem květiny nebo spirály. Dveře je možné usadit do klasické nebo skryté zárubně, zvolit můžete mezi otočným otevíráním nebo posuvem.

Interiérové novinky leden 2017 - Obrázek 2 Foto: Foto: Sapeli

Interiérové novinky leden 2017 - Obrázek 3 Foto: Foto: Sapeli

Zelená také dominuje novinkám značky Brabantia, která tuto barvu označila za svou vlajkovou pro rok 2017. Přinaší nové odpadkové koše v barvě tmavší zelené, doplňky do kuchyně pak ve světlém šťavnatém odstínu. Koše jsou k dostání ve třech velikostech (12, 20 a 30 litrů) a i v dalších barevných provedeních.

Interiérové novinky leden 2017 - Obrázek 10 Foto: Foto: Brabantia-shop.cz

Na barevné trendy reagovala také firma Johann Malle, která se věnuje ložnicím. V jejím portfoliu najdete postel v kombinaci bílého jasanového dřeva a modré kůže s matrací a svrchní podložkou v barvě vanilky. (cena v obchodě). Rám a čelo postele doplňuje ručně vyrobená matrace z čistě přírodních materiálů, kterou doplňuje svrchní podložka z přírodních materiálů ve stejné barvě.

Interiérové novinky leden 2017 - Obrázek 5 Foto: Foto: Johann Malle

Pokud pro vás barevné trendy nejsou důležité a hledáte nadčasovost, pak je zajímavá kombinace bílé kůže a ořechového dřeva s matrací a svrchní podložkou v barvě slonové kosti.

Interiérové novinky leden 2017 - Obrázek 6 Foto: Foto: Johann Malle

Nebo kombinace bílého jasanového dřeva a šedé kůže s ocelově šedou matrací a svrchní podložkou.

Interiérové novinky leden 2017 - Obrázek 4 Foto: Foto: Johann Malle

Postele jsou k dostání také s bočními dřevěnými nočními stolky, které jsou součástí rozšířeného čela. Volně stojící stolky se vyrábějí v různých barvách a z různého dřeva,  jejich rozměry jsou standardizované i přesně na míru.

Interiérové novinky leden 2017 - Obrázek 7 Foto: Foto: Johann Malle

Česká firma Lusito uvedla nedávno na trh exkluzivní stolečky SOUL navržené interiérovou designérkou Ivou Bastlovou. Jejich deska je vyrobena z masivního dubu a podstava z umělého kamene Corralit. Mají organický a ergonomický tvar, posloužit tak mohou jako konferenční nebo odkládací plochy. S ikonickou lampou Lusito Tripod tvoří ideální kombinaci. Lampa má nové, ručně vyrobené stínidlo z dílny VR Design. Jeho autorkou je Viktoryia Romanysheva.

Interiérové novinky leden 2017 - Obrázek 1 Foto: Foto: Lusito.cz

Novou kolekci představila také společnost IKEA – jmenuje se IKEA PS 2017 a je inspirovaná nespoutaností městského životního stylu. Zároveň je její nedílnou součástí myšlenka udržitelnosti. Vždyť i na recyklovaných plastových lahvích se dá pohodlně spát, stejně jako chodit po designovém koberci ušitém ze zbytků látek. A tak zde najdete např. květináče z vodního hyacintu, který se rychle množí a pro mnohé ekosystémy představuje katastrofu. Pro Ikea je to naopak ideální materiál. Zároveň městští nomádi ocení věci, které nezaberou místo a lehce se stěhují, jako je třeba rozkládací pohovka, která může viset na stěně.

Interiérové novinky leden 2017 - Obrázek 13 Foto: Foto: IKEA

Nebo samozavlažovací květináč, s nímž přežijí rostliny bez zalévání i dva týdny. Volnomyšlenkáři potřebují žít obklopeni věcmi, které jim život usnadňují, ne komplikují.

Interiérové novinky leden 2017 - Obrázek 12 Foto: Foto: IKEA

IKEA PS 2017 nabízí také vázy vyrobené ze zbytků skla s barevnými kazy, vzduchovými bublinkami a škrábanci.

Interiérové novinky leden 2017 - Obrázek 14 Foto: Foto: IKEA

Firma TON sice v lednu nepředstavila žhavou novinku, ale poprvé se na německém prestižním veletrhu IMM v Kolíně nad Rýnem mohla prezentovat v žádané hale 2.2. Firma zde ukázala úspěšnou řadu Leaf. Tuto kolekci inspirovanou přírodou, konkrétně vlastnostmi a tvary stromů, navrhlo italské studio E-ggs. Židli a barovou židli ve dvou výškách tvoří nosná konstrukce z masivního dřeva, završená sedadlem a opěradlem z opticky lehké, tvarované překližky. "K této podobě nás inspirovaly právě stromy. Masivní kmen, jako základ, který je završen jemnými lístky," řekla Gaia Giotti z designérského dua E-ggs.

Interiérové novinky leden 2017 - Obrázek 8 Foto: Foto: TON

Kolekce Leaf zahrnuje jak klasické židle, tak i barovou stoličku.

Interiérové novinky leden 2017 - Obrázek 9 Foto: Foto: TON

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Barva roku 2017 Foto:

Barvy roku 2017: Svěží zeleň, popelavě modrá, světle růžová a tyrkysová

Mysleli jste si, že barva roku je jen jedna? Omyl, vyhlašovatelů i doporučovaných odstínů je hned několik.

Článek

Práci českých architektů bude opět hodnotit sedm erudovaných zahraničních expertů Foto:

Česká komora architektů vyhlásila druhý ročník soutěže Česká cena za architekturu

Česká cena za architekturu vstupuje do 2. ročníku. Architekti do ní mohou svá díla přihlašovat od 18. ledna do 21. dubna 2017.

Článek

V Praze v rámci Salonu dřevostaveb vyroste nejvyšší dřevostavba, čtyřpodlažní budova, jejíž hlavní nosná konstrukce bude z těžkého dřevěného skeletu a masivních dřevěných panelů (CLT) z křížem lepeného dřeva Foto:

V Praze vyroste nejvyšší dřevostavba v České republice. Bude to čtyřpodlažní budova

Dřevostavby máme většinou spojené s malými rodinnými domy, dost často energeticky nenáročnými. Z tohoto materiálu však lze stavět i výškové budovy. Přesvědčte se v galerii.


reklama