reklama

12 skvělých tipů, jak obohatit dekoraci domácí školní párty

U párty spolužáků jde o výjimečný okamžik, tomu by měla odpovídat i dekorace. Například židle můžete nezvykle ozdobit tenisovými nebo badmintonovými raketami. Foto: U párty spolužáků jde o výjimečný okamžik, tomu by měla odpovídat i dekorace. Například židle můžete nezvykle ozdobit tenisovými nebo badmintonovými raketami.Foto: Brian Patrick Flynn ©Scripps Networks

Školní léta jsou sice obdobím často nechtěného docházení do vzdělávací instituce, ale také časem, kdy jsme zažili spousty skvělých okamžiků. Připravte i vy svým ratolestem něco mimořádného. Třeba domácí párty. Tahle dekorace z ní udělá nezapomenutelnou akci!

Je jedno, jestli půjde jen o sešlost po prázdninách, oslavu třídního vítězství v nějaké soutěži nebo oslavu narozenin, slavit se dá spousta věcí. Podívejte se, jak se dá prostředí pro takovou mimořádnou sešlost kamarádů školáků ozdobit.

1 Barvy

Jako první krok zauvažujte nad barevným laděním výzdoby pro domácí školní párty. Některé školylo nebo třídy mohou mít své vlastní preferované barvy, podobně jako je tomu v USA. Kdybyste si nevěděli rady, vezměte dvě barvy, které budou k sobě v mírném nebo větším kontrastu.

2 Originální sezení

U párty spolužáků jde o výjimečný okamžik, tomu by měla odpovídat i dekorace. Například židle můžete nezvykle ozdobit tenisovými nebo badmintonovými raketami a dotvořit je písmeny oslavence, případně iniciálami každého z příchozích účastníků párty. Využijte dva barevné papíry nebo dva kousky plsti, písmena vystřihněte ve dvou velikostech a nalepte je na rakety lepícími čtverečky. Rakety přivažte k opěradlu provázkem nebo barevnou stuhou.

Šňůra s rozvěšenými vlajkami také dodá prostoru, kde se školní párty odehrává, něco navíc. Foto:

3 Inspirativní stolní dekorace

Když se snažíte vytvořit na stole nevšední prostředí inspirované věkem školáků, zkuste aranžmá, které bude nejen pěkné na pohled, ale bude vytvářet i nevšední náladu a hlavně – bude hravé. Začněte ubrusem nebo stolním běhounem a pak dodejte předměty, které budou iniciovat debatu, hravost či chuť prozkoumávat, co je to za předmět či jak a z čeho je vyrobený.

4 Příroda v nezvyklém aranžmá

I když si naši potomci (snad kromě děvčat) až tak nepotrpí na květinovou výzdobu, přesto je dobré oživit stůl něčím přírodním. Když vázu schováte do megafonu, ať už skutečného, nebo jen vytvořeného z dozdobeného papíru či vytištěného plakátu, pak to mládež přijme všema deseti. Jako vázy můžete použít i plechové barevné a perforované krabice. Stačí dovnitř umístit aranžovací květinářskou hmotu, navlhčit ji a do ní zasunout stonky květin.

Trocha přírody může vykukovat i z oblíbených plechových krabic.  Foto: Trocha přírody může vykukovat i z oblíbených plechových krabic. Foto: Brian Patrick Flynn ©Scripps Networks

5 Užitečné a dekorativní

V případě školní párty, ale v podstatě jakékoliv hravější sešlosti, jsou bezvadnou a užitečnou dekorací ořezané a funkční tužky. Mohou mít různou barvu. Černé tužky ladí téměř ke všem barvám na stole, takže se nemusíte příliš rozmýšlet, jak jejich barva půjde k vašemu vlastnímu barevnému schématu párty.

Černé tužky ladí téměř ke všem barvám na stole. Foto:

6 Chuť vítězit

Skvělou dekorací mohou být také trofeje. Rozmístěte je v prostoru v lichém počtu. I když budou jen koupené (třeba na bleším trhu), přidají okamžiku párty na výjimečnosti. Hlavní trofej pak může být velká a stát se ústředním bodem dekorace na stole. Jen pozor, aby přes ni bylo vidět na další stolovníky a nebránila konverzaci.

7 Pánská záležitost

Kdybyste chtěli podpořit především chlapecké vyznění dekorace, může se jako dobrý spojenec hodit starší sportovní helma. Patinovaná také dobře poslouží.

Chlapecké vyznění dekorace, může dotvořit starší sportovní helma.  Foto:

8 3D iniciála

Bezvadnou a překvapivou dekorací, zvlášť když půjde o narozeninovou školní párty, jsou velká počáteční písmena oslavence rozmístěná různě po prostoru. Můžete vytvořit i „3D“ iniciálu. Vezměte písmeno z tvrdšího materiálu koupené v papírnictví či vlastnoručně vyřezané či vystřižené a polepte kousky korkových zátek.

9 Sešitové upomínky

Rozmístěné jmenovky na stole výborně zastoupí sešity, nejlépe ve vintage podobě. Nejenže se do nich dá na párty psát a použít je k různým hrám, ale navíc se stanou upomínkou na nevšední setkání.

Rozmístěné jmenovky na stole výborně zastoupí sešity. Foto:

10 Veselé ozdoby

Ozdobným předmětem na stole mohou být i na proužky rozstříhané kusy látky či barevných papírů. Na jednom konci spojené a druhém rozvinuté vytvářejí hravou atmosféru.

11 Oprašte vlaječky

Šňůra s rozvěšenými vlajkami také dodá prostoru, kde se školní párty odehrává, něco navíc. Mohou to být vlajky ze sbírky dědečka, s písmeny jména oslavence nebo prostě jen koupené či vámi společně s potomky vyrobené.

U párty spolužáků jde o výjimečný okamžik, tomu by měla odpovídat i dekorace. Například židle můžete nezvykle ozdobit tenisovými nebo badmintonovými raketami. Foto:

12 Stolek na dárky

Uvolněte menší stolek na dárky a dozdobte jej tak, aby evokoval školní léta. Přidejte vlastnoručně vyrobený řetěz z proužků z tvrdšího papíru, na kterých budou napsaná inspirativní slovesa, co vše se dá na takové školní párty dělat. A pochopitelně by neměla na setkání školáků chybět ani nějaká ta tabule. Třeba právě na tomto stolku.

Uvolněte menší stolek na dárky a dozdobte jej tak, aby evokoval školní léta.  Foto:

Podívejte se na celou inspirativní galerii těch nejstylovějších dekorací na školní párty:

(fis)

Foto: Brian Patrick Flynn ©Scripps Networks

Další články:

Článek

Magnety budou děti bavit. Foto:

Potěšte svého školáka: 5 skvělých způsobů, jak využít magnetickou barvu

Magnetická barva, kterou se v podstatě natírají magnetické nástěnky a tabule, je už běžně k sehnání. Děti její kouzla milují a vy jim můžete pomocí magnetické barvy doma...

Článek

Září se blíží a naše ratolesti půjdou brzy do školy. Foto:

Jak vybrat správný psací stůl pro školáka

Září se nebezpečně blíží a my se musíme smířit s tím, že prázdniny končí a děti půjdou co nevidět opět do školy. Nejen nás čekají velké povinnosti, ale především naše děti...

Článek

Jak zařídit studentský pokoj? Foto:

Studentský pokoj: Těžký úkol pro rodiče teenagera. Klíčové slovo je “soukromí”!

Je těžké uvěřit, že váš roztomilý špunt vyrostl a jde už na střední. I když to je pro většinu rodičů emoční uragán, nezapomínejte myslet prakticky a přestavte dětské...

reklama