reklama

14 kreativních nápadů, jak využít tapety

Tapety oživí nejen zašlý kousek Foto: Tapety oživí nejen zašlý kousekFoto: All

Oživte si domov tapetami.

Tapety dokážou vtisknout interiéru nevšední osobitost a proměnit atmosféru místnosti k nepoznání. Nemusíme je ale lepit pouze na stěny. Můžete jimi oživit nábytek, vytvořit iluzi většího prostoru a pohrát si i s malými dekoračními prvky v bytě. Několik nápadů, jak kreativně tapetami oživit domácnost, vám přinášíme v naší galerii.

Lepit tapety už dávno není beznadějný úkol jako pro Pata a Mata. Zvládne to při troše šikovnosti každý. Vynikající jsou samolepicí tapety. Někoho ale mohou odrazovat materiálem, který se leskne a občas může devalvovat výsledek svým umělohmotným nádechem.

Nevšední využití tapet jako dekoračního prvku nejen na stěny, ale i dveře! Vznikne zajímavý jednolitý a přitom plastický dojem z celého pokoje Foto:

Na polepení nábytku, rámečků od obrázků, stínítek lamp je ale možné použít i klasické papírové, nebo plastické vliesové tapety. Práce s lepidlem a jeho nanášením je jednoduchá a výsledek famózní.  

Starý nábytek rozkvete, stěny ožijí a tapetami polepené předměty pookřejí. A vy s nimi, až se rozhlédnete kolem a vaše známé věci budou působit zcela odlišně.

Jen se podívejte, že to nemusí být až tak náročné. Zvlášť, když stačí nalepit tapetu jen na část nábytku a i s tak skromnou změnou může výsledek stát za to.

 

 

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

 

Článek

Dřevěný samorost vždy člověka čímsi přitahoval. Vy si s touto fototapetou můžete nádherně vyzdobit svůj byt, stačí mít alespoň jednu stěnu volnou. (Komar, Old Giant, rozměr: 368x254 Foto:

Tapety

Tapeta je tenká vrstva materiálu, která se lepí zpravidla na stěny v interiéru. ale i na nábytek a další předměty.

Článek

Každá tapeta potřebuje jiné zacházení Foto:

Kolik druhů tapet existuje? Přehled všech typů

Malovat, nebo tapetovat? Taková otázka občas popadne každého, kdo si chce zkrášlit domov.

Článek

Toto je nálepka na stěnu. Jak ta bílá stěna najednou ožila, že? Foto:

Přineste si jaro domů. 30 tipů na krásné květované tapety

Nebojte se výrazného vzoru. Můžete ho použít jen na jednu stěnu, a přesto domov rozveselit.

reklama