reklama

15 nejnebezpečnějších silnic na světě

Cesta podél Atlantiku v Norsku spojuje malé pobřežní vesnice. Pro turisty je to pastva pro oči Foto: Cesta podél Atlantiku v Norsku spojuje malé pobřežní vesnice. Pro turisty je to pastva pro očiFoto: slate.com

Připoutejte se prosím a vyrazte s námi na nejnebezpečnější silnice světa. Například Camino de Yungas, často nazývaná El Camino de la Muerte – Cesta smrti v Bolívii si ročně vyžádá 200 až 300 životů.

Některé z nich jsou tak úzké, že se zde jen stěží vyhnou dvě auta vedle sebe. Jinde se o vozovku dělí auta s dobytkem – a to vše ve vysoké nadmořské výšce nad prudkými srázy. Řada z nich leží ve třetím světě, mnohé však i v Evropě. Zatímco my se na ně vydáme maximálně jednou dvakrát za život, místní je musí překonávat pravidelně, když se potřebují kamkoliv dostat. Pokud cestujete nejraději v pohodlí svého obýváku, máte teď možnost zažít alespoň vizuálně trochu adrenalinu.

Kuo-liang (Guoliang) Tunnel Road zbudovaná roku 1977 v pohoří Tchaj-chang-šan (Taihang Shan) ve středočínské provincii Che-nan (Henan) Foto: Kuo-liang (Guoliang) Tunnel Road zbudovaná roku 1977 v pohoří Tchaj-chang-šan (Taihang Shan) ve středočínské provincii Che-nan (Henan)Foto: Mashable.com

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Henderson Wave, Singapur. Jeden z vůbec nejvýstřednějších mostů se vlní takřka jako had, je dlouhý 274 m a sahá do výšky 36 m Foto:

12 nejzajímavějších mostů světa

Vydejte se s námi do Asie, Latinské Ameriky a dalších míst naší planety, kde se klenou zajímavé mostní konstrukce.

Článek

Nájezd na most Ešima Ohaši. Tak tohle zřejmě navrhoval někdo v totální kocovině…  Foto:

Mosty, na kterých se vám spolehlivě udělá špatně

Stavitelé jsou schopni překlenout kdejaké údolí či záliv.

Článek

Most navrhl architekt Haim Dotan Foto:

Nejdelší skleněný most na světě otevřeli v Číně. Na místě, kde vznikl film Avatar

Svírá-li se vám žaludek už při pohledu z okna z druhého poschodí panelového domu, pak nová čínská atrakce, jejímž cílem je přilákat turisty do vnitrozemí, nebude nic pro vás.

reklama