reklama

15 stylových vychytávek pro milovníky pokojových rostlin

Rostliny v květináčích mají jen omezenou možnost čerpat živiny. Foto: Rostliny v květináčích mají jen omezenou možnost čerpat živiny.Foto: Thinkstockphotos

Pěstování pokojovek není jen o květinách samotných a o péči, kterou jim věnujeme. Zvlášť ti, kteří se rádi obklopují hezkými a stylovými věcmi, pečlivě vybírají i nádoby na květiny a další drobnosti, které s domácím zahradničením souvisejí.

Rostliny v květináčích mají jen omezenou možnost čerpat živiny. Pokud je dostatečně nepřihnojujeme, je zemina, ze které květiny vyrůstají, zcela vyčerpána už během jednoho roku. V zimních měsících většina pokojovek odpočívá, období růstu zahajují až s příchodem jara, což je zároveň i nejvhodnější doba k jejich přesazování. Pokud jste se do této činnosti ještě nepustili, máte nejvyšší čas, zkontrolujte stav jednotlivých rostlin a přesaďte alespoň ty, jejichž kořeny jsou vidět na povrchu substrátu nebo prorůstají dolním otvorem v květináči.

Než se do přesazování pustíte, pořiďte kvalitní substrát pro pokojové rostliny a ověřte si, že máte dostatek vhodných květináčků; měly by být jen o několik centimetrů větší než ty původní. Hodit by se mohly i nové designové obaly na květináče, originální květinový stolek nebo stylová konvička a rozprašovač. Inspiraci můžete najít i v naší fotogalerii:

(bras)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Jednoduché, efektní. Za jedno odpoledne vyrobíte originální obraz Foto:

Pusťte jaro k sobě domů. 13 tipů na rychlé dekorace

Jaro nemusíte mít jen za okny, ale můžete ho mít přímo uprostřed pokoje.

Článek

Hrnky se dají využít různě Foto:

Výbava: Jarní doplňky s romantickou náladou

Pro někoho už je možná okoukaný, ale pořád funguje. Venkovský styl.

Článek

Práce je víc než dost Foto:

Dubnový shon na zahradě: co je třeba udělat?

V dubnu se zahrádkář nezastaví. Sotva provzdušní trávník, už aby spěchal sázet, plít a sít. Rostliny rostou jak poblázněné, jako kdyby věděly, že za 9 měsíců přijde zima.

reklama