reklama

16 překvapivých způsobů, jak v domácnosti využít sůl

Předejděte ulpívání vosku na svíčkách. Nechte svíčky několik hodin v silném vodním roztoku soli a už na nich neulpí ani kapka vosku. Svíce před zapáleím pochopitelně nechte oschnout Foto: Předejděte ulpívání vosku na svíčkách. Nechte svíčky několik hodin v silném vodním roztoku soli a už na nich neulpí ani kapka vosku. Svíce před zapáleím pochopitelně nechte oschnoutFoto: www.depositphotos.com

Ať už proti plísni, nebo zápachu, sůl má mnohem širší využití než jen jako dochucovadlo pokrmů. Sůl zabrání mravencům, aby se stali vašimi podnájemníky, i cibuli, aby vám její vůně ulpěla na rukou.

Nejstarší a nejrozšířenější dochucovadlo, jaké existuje, má spoustu funkcí. Nic nestojí a umí toho mnohem víc než jen solit jídlo. Podívejte se na senzační příklady, co všechno solí nahradíte. Ve skutečnosti by sůl zastoupila půl menší drogerie, my jsme vybrali jen ty nejzajímavější možnosti, které se v soli skrývají. Některé možná znáte, jiné vás hodně překvapí:

 

Nablýskejte dřez. Pořádně posolte zbytek citronu a vyleštěte s ním dřez. I Horsta Fuchse by překvapilo, jak je to snadné! Foto: Nablýskejte dřez. Pořádně posolte zbytek citronu a vyleštěte s ním dřez. I Horsta Fuchse by překvapilo, jak je to snadné!Foto: © britProti plísni. Předejděte tvorbě plísně na závěsu sprchového koutu Tkaný závěs vyperte ještě před prvním použitím ve slané vodě a nikdy nechytí plíseň Foto: Proti plísni. Předejděte tvorbě plísně na závěsu sprchového koutu Tkaný závěs vyperte ještě před prvním použitím ve slané vodě a nikdy nechytí plíseňFoto: www.eastnews.ru

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Funguje i na spáleniny Foto:

Vybělí zuby i vyžene blechy. Jablečný ocet je skvělým pomocníkem do domácnosti

Jablečný ocet je přírodním čisticím prostředkem a můžete ho použít i pro povzbuzení organismu.

Článek

Levandule lékařská posiluje vlastnosti soli - má relaxační účinky, zmírňuje strach a napětí, navozuje lepší spánek, působí proti křečím či revmatickým bolestem, zevně zlepšuje oběhové problémy Foto:

Připravte si doma léčivou koupelovou sůl

Léčivé účinky koupelové soli byly známy už ve starověku.

Článek

reklama