reklama

17 novinek v  bydlení, které vám v dubnu nesmí uniknout

I když to tak zatím nevypadá, léto jednou přijde. Relaxační křeslo Jull od firmy Donate Foto: I když to tak zatím nevypadá, léto jednou přijde. Relaxační křeslo Jull od firmy DonateFoto: Donate

Nový venkovní nábytek, interiérové barvy i doplňky do kuchyně. Co se objevilo nového v oblasti bydlení a zařizování v dubnu 2017?

Jaro je obdobím, kdy máme největší chuť pustit se do změny svého bydlení. Ještě nejsme paralyzováni letními horky, už ale ani schoulení do sebe úmornou zimou. Tady jsou horké interiérové i exteriérové novinky.

Nové dekory umělého kamene

Společnost Technistone rozšířila svou nabídku o nové ekologické odstíny tvrzeného (umělého) kamene Elegance Eco. K dispozici jsou tři nové odstíny – Elegance Eco Ash, Elegance Eco Nev a Elegance Eco Zen (šedá, bílá a béžová).

Nové výrobky jsou k dispozici ve třech barevných provedeních – bílá, šedá a béžová Foto: Nové výrobky jsou k dispozici ve třech barevných provedeních – bílá, šedá a béžováFoto: Technistore

Na výrobu Eco odstínů jsou použity převážně české suroviny sklo a křemen, přičemž podíl recyklované složky činí minimálně 30 %. Nové Eco odstíny mají certifikaci americké společnosti SCS Global Services a splňují nejpřísnější limity na ochranu životního prostředí a udržitelnosti.

Popelavě šedý Elegance Eco Ash jde ruku v ruce se současným trendem stále populárnějších šedých barev. Druhý barevný odstín s názvem Elegance Eco Nev patří do řady bílých produktů. Pro svůj neutrální vzhled je dobře kombinovatelný s dominantními prvky domácnosti a ostatními barvami. Třetím výrobkem z nové řady je Elegance Eco Zen, který díky svému specifickému odstínu pískově béžové dokonale doplní všechny interiéry se dřevem a zároveň je i z pozice tvrzeného kamene opticky prohřeje.

Projděte si novinku na fotkách:

Tvrzený kámen v nových Eco odstínech lze využít jako materiál pro kuchyňské desky nebo její obložení, dlažbu, obklady v koupelnách nebo třeba na parapet. Vyniká vysokou odolností proti mechanickému i chemickému poškození, je nenasákavý a velmi snadno udržovatelný.

Nová vysoce omyvatelná malířská barva

Značka malířských barev Dulux přichází na trh s novinkou Dulux EasyCare. Ta je matná, vysoce omyvatelná, odpuzuje vodu i nečistoty a je vhodná pro nátěry stěn i stropů v interiéru. Vybírat můžete ze 45 barevných odstínů, které vynikají svou snadnou kombinovatelností.

Stačí otřít Foto: Stačí otřítFoto: Dulux

EasyCare je 10x odolnější než běžné emulzní barvy, chrání povrch stěn před absorbováním tekutin a nečistot, tím zamezuje tvorbě skvrn. Díky hydrofobnímu efektu se tekuté nečistoty vysrážejí na povrchu stěn do malých kapiček, které po něm snadno sklouznou dolů. Zeď je pak možné snadno otřít papírovou kuchyňskou utěrkou, navlhčeným hadříkem nebo houbičkou. I po několikanásobném omytí zůstává nátěr bez poškození či skvrn a stěny si zachovávají živé a zářivé barvy. Produkt nabízí vynikající kryvost, vysokou vydatnost až 16 m2/l (jedno 2,5 litrové balení vystačí až na 40 m2). Nátěr přitom zůstává paropropustný a umožňuje tak stěnám dýchat.

Projděte si novinku na fotkách:

Pro milovníky červené

Passion Red Brabantia jsou bytové doplňky, které spojuje červená barva. Pedálové koše Brabantia NewIcon jsou až z 98 % recyklovatelné a jejich koupí navíc pomáháte vyčistit naši planetu od plastů, protože Brabantia je partnerem projektu The Ocean Cleanup. K dostání od 669 Kč v pěti velikostech (3, 5, 12, 20 a 30 litrů). Úsporný kompaktní chlebník Brabantia Roll Top je vyroben z antikorozní, vysoce kvalitní nerezové oceli a má vroubkované dno pro správnou ventilaci. K dostání od 929 Kč. Věžovitý sušák Brabantia Tower je vhodný jak pro rodinné prádlo, tak na rychlé sušení pár kousků. K dostání za 2930 Kč.

Pedálové koše Brabantia NewIcon jsou až z 98 % recyklovatelné a jejich koupí navíc pomáháte vyčistit naši planetu od plastů, protože Brabantia je partnerem projektu The Ocean Cleanup Foto: Pedálové koše Brabantia NewIcon jsou až z 98 % recyklovatelné a jejich koupí navíc pomáháte vyčistit naši planetu od plastů, protože Brabantia je partnerem projektu The Ocean Cleanup. Foto: Brabantia

Hranaté dózy na potraviny z kolekce Brabantia Tasty Colours lze libovolně skládat na sebe a ušetřit tak místo ve spíži či v kuchyni. K dostání jsou ve třech různých velikostech – 0,7, 1,6 a 2,5 litru – a v barvách červená, růžová a mátová od 219 Kč.

Projděte si novinky na fotkách:

Pro venkovní relax

Rodinná firma DONATE připravila hned několik řad venkovního nábytku. Například různé typy křesel a sedaček kolekce Maxima II z teaku nabízejí velice pohodlné sezení či ležení díky širokým sedákům a odolným polštářům z rychleschnoucí pěny s povrchem z nepromokavé tkaniny. Jednotlivé díly modulárních sedaček jsou lehce smontovatelné.

Teakové venkovní křeslo s područkami Maxima II, cena 40 040 Kč, Donate Foto: Teakové venkovní křeslo s područkami Maxima II, cena 40 040 Kč, DonateFoto: Donate

Teakovou kolekci s umělým výpletem Jull, kterou inspirovala díla dánských návrhářů Børge Mogensena, Hanse Wegnera či Arne Jacobsena, si oblíbí zejména fanoušci severského designu. Jejím poznávacím znamením je jednoduchost, funkčnost a vysoká odolnost vůči povětrnostním podmínkám.

Projděte si novinky na fotkách:

Kolekce malých domácích spotřebičů pro zdravý jídelníček

Kolekce malých domácích spotřebičů Gorenje Vitaway nabízí pomocníky pro zdravý jídelníček plný vitamínů, minerálů, energie a vitality. Power Blender víceúčelový mixér, lis na olej, odšťavňovač, Nutri Power blender a nádobí na vaření v páře.

Projděte si novinky na fotkách:

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Byt pro manžele milující Afriku navrhla designérka Zuzana Schubertová, která momentálně realizuje sny i v pořadu Jak se staví sen Foto:

Trendy v bydlení 2017: 50. léta, folklór i dánský koncept Hygge.V tomto roce moderní byty dohnala minulost

Pokud zvažujete rekonstrukci bytu, o tyto trendy budete zakopávat na každém rohu. Stejně jako v módě se neustále těší oblibě retro, i v designu se vrací staré časy nejenom...

Článek

Barva roku 2017 Foto:

Barvy roku 2017: Svěží zeleň, popelavě modrá, světle růžová a tyrkysová

Mysleli jste si, že barva roku je jen jedna? Omyl, vyhlašovatelů i doporučovaných odstínů je hned několik.

Článek

Praktičnost a udržitelnost jsou jedním z dnešních trendů Foto:

12 interiérových novinek, které vám nesmí v lednu uniknout

Jednou z barev roku 2017 je zelená, na což už stihli zareagovat výrobci nábytku a doplňků. A tak v našich novinkách samozřejmě najdete i zelené kousky.

 


reklama