reklama

20 nápaditých teenagerských pokojů k učení i odpočinku

Mnohé mladé dámy jistě ocení, když jejich pokoj bude veselejší, třeba díky květinovému vzoru. Pracovní koutek v rohu šetří místo a přece je dostatečně prostorný Foto: Mnohé mladé dámy jistě ocení, když jejich pokoj bude veselejší, třeba díky květinovému vzoru. Pracovní koutek v rohu šetří místo a přece je dostatečně prostornýFoto: Vectino.com

V tomhle věku už nechte děti, ať si řeknou, co chtějí.

Škola už se vehementně hlásí a naše ratolesti opět budou muset trochu potrápit svou duchapřítomnost a paměť. Jak jim doma co nejlépe připravit místo k učení a k relaxaci, na to naleznete spoustu návodů i na internetu. My jsme pro vás připravili spíše než poučky obrazovou ochutnávku, jak by mohl teenagerovský pokoj, kde by se děti cítily dobře, vypadat.

V první řadě je jasné, že školák potřebuje trochu soukromí a klidu. Bez toho mu přemýšlení nad úkoly a rozvíjení plánů, co všechno chce udělat a dokázat, půjde jen těžko. Když se nepodaří vyčlenit pro potomka pokoj, měl by mít alespoň svůj vlastní koutek, který by byl jen jeho.

	Do menšího pokoje se klidně vejdou i dva školáci a nemusí spát nad sebou. Úložné prostory jsou pod postelemi Foto: Do menšího pokoje se klidně vejdou i dva školáci a nemusí spát nad sebou. Úložné prostory jsou pod postelemiFoto: Initik.us

Ve většině případů se ale daří nějakou tu místnost pro děti vyčlenit. Nemusí být velká. Existuje totiž spousta nápadů, jak i do menšího pokoje naskládat všechno, co takový teenager potřebuje. A klidně i dva nebo tři.

Pro děti je nejdůležitější, aby prostor, kde mají trávit svůj volný čas, byl dostatečně podnětný a v mnohém jejich. Tedy, že by neměl mít fádní barvu stěn nebo příliš strohé tapety, a také aby si jej mohly dotvořit samy.

Máte-li možnost věnovat nějaké finance na vylepšení již stávajícího teenagerského pokoje, pak určitě přizvěte jejich obyvatele, aby s vámi nad změnami zapřemýšleli. Klidně je zavolejte i při prohlížení naší galerie a prohlédněte si ji společně. Třeba zjistíte, že pár obměn podle nápadů na fotografiích, můžete vytvořit i bez velké finanční injekce a za krátký čas.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Inspirace pro rodiče, jejichž chlapec zrovna prochází motoristickým obdobím. Všimněte si pohovky nebo skříňky á la tankovací stojan Foto:

Inspirace: 11 úžasných pokojů pro pány kluky

Uvažujete o tom, že svému synovi zařídíte jedinečný pokojík v pirátském nebo indiánském stylu? Nechte se inspirovat skvělými nápady a pusťte se do toho...

Článek

Tady bydlí dvě mladé surfařky. Jejich pokoj vypadá jako na chata pláži. Jen vzít prkno a hurá do vln Foto:

10 skvělých pokojů pro princezny i rebelky

Prožíváte se svojí malou dcerkou růžové období? Tak si ho užívejte, nebude to trvat dlouho a její princeznovský pokoj se začne proměňovat v útočiště věčně protestující...

reklama