reklama

20 nejstylovějších schodišť světa, která jsou o schod napřed než ostatní

Nejstylovější schodiště na světě. Foto: Nejstylovější schodiště na světě.Foto: pinterest.com/

Schodiště bere většina lidí jako nutný praktický "vynález", který jim umožňuje stoupat do výšin. Čím méně schodů má, tím lépe. Po těchto designových schodištích ale budete vyjít, i kdyby vedly až do nebe.

Intenerový magazín My Modern Met vybral více než dvě desítky těch nejúžasnějších schodišť na světě, které nejsou jen nutným přechodem mezi dvěma patry, ale dominantou interiéru, výrazným designovým prkem.

Schodiště navrhli designéři po celém světě, rozmanitost nápadů a stylů je tak takřka nepřeberná. Ačkoliv designové schodiště nejvíce vynikne v otevřeném a prázdném prostoru, fascinujícím prkvem můze být i v malém, zabydleném interiéru.

Designéři si vyhráli nejen s tvarem schodiště a celkově jeho strukturou, ale i barvami, materiálem a fyzikálními zákonitostmi. Některá schodiště vzbuzují obavu, zda i přes svůj značný umělecký charakter splní svoji funkci. Jenže právě díky praktické využitelnosti (která u designových objektů není zas tak běžná) máte možnost se stát jejich součástí a s každým vystoupaným schodem potvrdit jejich účel.

Podívejte se na 20 důkazů, že i praktické věci mohou být krásné! Které schodiště se vám líbí nejvíc?

(as)

Další články:

Článek

Originální věšák. Foto:

GALERIE: Vyrobte si designový věšák z obyčejných větví. Takhle nádherně vypadá

Za designové kousky nemusíte platit obrovské sumy peněz. Stylový věšák na kabáty si můžete vyrobit například jen z obyčejných suchých větví! Vypadá to skvěle.

Článek

Šedá není nudná! Foto:

Šedá není nudná! Podívejte se na ty nejkrásnější šedé pohovky, které vypadají naprosto luxusně

Šedou často v barevné škále opomíjíme, neboť se mylně domníváme, že to vlastně není žádná barva. Pravdou je opak! Podívejte se na ty nejkrásnější šedé pohovky, které jsou...

Článek

reklama