reklama

5 tipů na impozantní pokojovky, které ozdobí váš byt

Možná to znáte, zařizujete nový byt nebo jste se rozhodli změnit zařízení obývacího pokoje. Vše jde podle plánu, nábytek je rozmístěn podle vašich představ, na sedačce jsou vyskládány barevné polštářky, všechny vaše oblíbené knížky se vešly do polic, už i obrázky a fotografie našly svoje místo, ale stále tomu něco chybí. A moudří už vědí – tou poslední třešničkou na pověstném dortu jsou květiny. V následujícím malém přehledu najdete poměrně nenáročné pokojovky, kterým to bude slušet samostatně, stranou od ostatních květin, jsou totiž natolik výrazné, že by byla škoda jim nedat šanci dostatečně vyniknout. Při výběru květin a vhodného prostoru se nezapomeňte zaměřit i na kvalitu, barvu a tvar květináčů. Věřte, že i vcelku obyčejné pokojovky, jako jsou například tchyniny jazyky, budou na vhodném místě a v elegantních nádobách, vypadat úchvatně.

(bras)

Beaucarnea recurvata neboli sloní noha či nolina. Jeden z českých názvů tohoto sukulentu odkazuje na jeho zvláštnost – kmínek, který v mládí připomíná spíše cibuli Foto:
Zdroj: Thinkstock
Beaucarnea recurvata neboli sloní noha či nolina

Jeden z českých názvů tohoto sukulentu odkazuje na jeho zvláštnost – kmínek, který v mládí připomíná spíše cibuli, postupně roste, ale svůj baňatý tvar si zachovává, takže vypadá jako sloní noha. Až humpolácký základ rostliny krásně kontrastuje s chocholem jejích tenkých stáčejících se listů. Je to květina ideální pro moderní vzdušný interiér, pokud dostane prostor, kterému může dominovat, získáte v ní jedinečný dekorační prvek, nádherně se bude vyjímat i ve vyšší nádobě. Jedná se o nenáročnou květinu, která bude spokojená na slunném stanovišti s pravidelnou zálivkou, zeminu nechejte vždy trochu vyschnout. Většinou snáší i suchý vzduch, ale určitě neuděláte chybu, když rostlinu občas orosíte. V době vegetace jí dvakrát do měsíce dopřejte hnojivo pro kaktusy nebo sukulenty.

Země původu: suché oblasti Mexika
Výška: až 2 m
Světlo: stanoviště s přímým slunečným světlem
Zálivka: pravidelná, v zimě mírná
Množení: semeny nebo odnožemi

reklama