reklama

50 odstínů šedi u vás doma. Kde všude bude vypadat stylově?

Nebojte se šedivé barvy i na stěnu v obýváku. Foto: Nebojte se šedivé barvy i na stěnu v obýváku.Foto: All

Šedá zažívá renesanci. Dříve byla považovaná za neatraktivní “nebarvu” a spojovaná se stářím a smutkem. Jenže časy se mění a nyní je šedá synonymem elegance. Pusťte si ji do bytu!

Šedá barva je v současném designu tolik oblíbená proto, že je královnou neutrálních barev. Je stylová, nadčasová a moderní. A světe div se může působit dokonce i svěže. Má totiž neskutečné množství odstínů, nejen oněch slavných “padesát”. Aby vám v interiéru dobře posloužila, je třeba dodržovat několik pravidel.

1) Kuchyň

V kuchyni bude šedá vhodná na podlahových krytinách, kde milosrdně skryje stopy po vaření. Dobře se uplatní na chromových, nerezových, hliníkových a grafitových povrchových strukturách, můžete zkusit i šedou linku. Dejte však pozor, aby kuchyně v šedé nepůsobila ospale. Budete zde přece vařit dobroty a chcete vzbudit chutě! Proto zde rozehrajte etudu v příjemných chladných tónech šedé, které zkombinujete s bílou, limetkovou nebo červenou.

V kuchyni je šedá praktická i stylová. Foto: V kuchyni je šedá praktická i stylová.Foto: istock.com

2) Koupelna

Hladký šedý obklad by mohl působit v koupelně poněkud fádně a připomínal by socialistické jádro v umakartovém provedení, což nechceme. Stačí však pár fíglů a šedá koupelna bude perlou bytu. Soustřeďte se na strukturu obkladu. Pokud ho chcete šedý, vyberte takový, aby působil co nejpřírodnějším dojmem a evokoval kámen. Fantastická je i šedá betonová stěrka. S moderními skleněnými a chromovými komponenty bude taková koupelna vypadat skvostně. Také si do koupelny můžete pořídit pouze šedou podlahu a nebo jen textil. Není nic stylovějšího než huňaté šedé ručníky!

Šedivá koupelna působí luxusně. Foto:

3) Ložnice

Žádný problém! Šedá se do ložnice hodí skvěle. Budete-li se držet pravidla, že šedá ložnice musí působit seversky čistě a puristicky, stvoříte luxusní místo ke spánku a relaxaci. Šedá si zde bude skvěle rozumět s bílou a všemi tóny přírody. Soustřeďte se na opravdu kvalitní materiály. Teplo a útulnost do šedé ložnice vnesou prvky s dřevěným dekorem, dřevěná podlaha a dobře zvolený textil.

Růžová a šedá k sobě vkusně ladí. Foto: Růžová a šedá k sobě vkusně ladí.Foto: istock.com

4) Obývák

Obývací zóna laděná do šedých tónů bude působit stylově a nadčasově. A zároveň trochu formálně, takže zde můžete přijmout jakoukoli návštěvu. Nejlepší sázkou na šedou barvu bude dominantní sedačka, která vnese pocit elegance a luxusu. Můžete ji doplnit originálními polštáři a celý obývací pokoj orientovat do moderně urbanistického stylu.

Nebojte se šedivé barvy i na stěnu v obýváku. Foto: Nebojte se šedivé barvy i na stěnu v obýváku.Foto: All

5 pravidel šedé

- světlé odstíny šedé pocitově ochlazují a osvěžují

- tmavé odstíny prostor proteplí, ale všeho s mírou

- při výběru šedého nábytku věnujte velkou pozornost moderním tvarům a čistým liniím

- šedá se skvěle snoubí s pastelovými barvami. Zkuste růžovou, limetkovou a tyrkysovou

- šedá uklidňuje a uspává, myslete na to!

- pozor na velké tmavě šedé stěny. Pokud ano, tak pouze jednu!

(ku)

Další články:

Článek

Inspirujte se přímořským stylem! Foto:

Permanentně jako na dovolené: Přičarujte si přímořský styl k sobě domů

Nechala jste u moře kus svého já, schází vám hřejivá náruč slunce, šumění moře a uvolněná nálada, která vám dělala dobře na duši? Inspirujte se v naší galerii a zařiďte si...

Článek

Nádherný obývací pokoj. Foto:

INSPIRACE: Milujete Itálii? Zařiďte si interiér v toskánském stylu a pusťte si domů slunce

Zabydlela se vám doma nuda a vy tak voláte po útulné proměně, která vás zahřeje na srdci? Oblečte příbytek po vzoru prosluněného Toskánska a naordinujte si tak permanentní...

Článek

Luxusní bydlení za hubičku. Foto:

Luxusní bydlení na oko, přitom pro peněženku doslova za hubičku

Rádi byste bydleli na vysoké noze, avšak vaše peněženka to vidí bohužel pro vás jinak? Známe zdařilé tipy, jak zařídit luxus, avšak finance udržet na uzdě.

 


reklama