reklama

Alchymie s výběrem doplňků ve stylu Taupe

Křišťálově čisté a přitom tajemné - celoskleněné dveře prosvětlí a zvětší každý prostor. SAPGLASS, celoskleněné kyvné, sklo Satináto bílé, madlo, zárubeň dýha ořech americký, cena dveří 4890 (se závěsy 10230), zárubně 3090, madlo 8210, - ceny bez DPH Foto: Křišťálově čisté a přitom tajemné - celoskleněné dveře prosvětlí a zvětší každý prostor. SAPGLASS, celoskleněné kyvné, sklo Satináto bílé, madlo, zárubeň dýha ořech americký, cena dveří 4890 (se závěsy 10230), zárubně 3090, madlo 8210, - ceny bez DPHFoto: Archiv firem

Styl Taupe, původně nazvaný podle barvy kožíšku krtka, dnes představuje jeden z nejmodernějších trendů v bydlení. Uklidňující dojem a jednoduchost použitých barev uchvacuje každého bez rozdílu.

Preferovány jsou především neutrální odstíny, jejichž spektrum sahá od šedé přes tóny fialové až po tmavě hnědou. Styl Taupe v sobě ale skrývá daleko více. Možnost kombinovat v interiéru různé materiály je neocenitelná. Dřevěné nebo skleněné doplňky? Vše je správně.

Platí zlaté pravidlo, že bychom při zařizování interiéru měli věnovat pozornost zejména stavebním prvkům, které už jen tak lehce nezměníme. Nový potah na polštář nebo výmalba je proti výměně oken či dveří hračka.  „Dveře se tak stávají důležitým prvkem každého interiéru a dotvářejí jeho celkový vzhled. U stylu Taupe to platí dvojnásob. Samotné použití typických barev se v některých případech může zdát trochu mdlé a nudné. Šedohnědou, hnědavou šedou nebo jemně fialovohnědou můžete oživit například originálním výběrem dýhovaných dveří, které mohou být v kontrastu se zbylými doplňky,“ vysvětluje architekt Karel Smejkal.

Mrazivě elegantní - spojení hliníkových lišt s hliníkovou zárubní je nejen působivé, ale i velmi praktické. Kov chrání hrany dveří i zárubně Foto: Mrazivě elegantní - spojení hliníkových lišt s hliníkovou zárubní je nejen působivé, ale i velmi praktické. Kov chrání hrany dveří i zárubněFoto: Archiv firem

Široká škála vhodných materiálů

Kombinujte hladké a drsné povrchy, neprůhledné s průsvitnými nebo matné s lesklými. Kontrast je tím, co ve stylu Taupe opravdu nejlépe vynikne. Interiér zaručeně oživí čisté sklo, které dodá domácnosti potřebný lesk a vzdušnost. Nemusíme se bát i výběru matných prvků nebo kouřových odstínů.

Na své si přijdou také milovníci dřeva. Styl Taupe nabízí v této oblasti spoustu řešení. Dveře z přírodních materiálů do tohoto stylu zapadnou. Pro Taupe je trefou do černého dýha v dekoru ořech a švestka, chybu však neuděláte ani s exotickými dřevinami. „Dýha představuje obrovský trend dnešní doby. Její naturální vlastnosti se hodí i do těch nejmodernějších interiérů," vysvětluje Aleš Ullmann, designér ze společnosti SAPELI.

Hravé a nenápadné - dveře v zapuštěné zárubni dokonale schová interiérová tapeta, kterou je možné aplikovat i na samotný povrch dveří Foto: Hravé a nenápadné - dveře v zapuštěné zárubni dokonale schová interiérová tapeta, kterou je možné aplikovat i na samotný povrch dveříFoto: Archiv firem

Vyvarujte se žlutých odstínů

Při výběru jednotlivých barev dbejte na to, aby buď dokonale ladily s interiérem, nebo stály v barevném či materiálovém kontrastu. „Volba jednotlivých odstínů je sice široká, nicméně v některých případech musíme být při výběru velmi opatrní. Taupe má především působit neutrálně, tak aby byly zachovány jeho příjemné a uklidňující vlastnosti. Je třeba se tak vyvarovat žlutému zabarvení ve všech podobách,“ doplňuje Karel Smejkal. Nedoporučuje se zlatavá barva dřeva, jako je dub, nebo krémové či máslové odstíny.

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Z tvrdého kartonu si vytvořte šestiúhelník a vzor pak přeneste postupně na filc. Vystříhané tvary k sobě přilepte lepidlem a prostírání je hotovo Foto:

Stylově: 21 super nápadů, abyste si nespálili ruce a nábytek

Bez chňapky v kuchyni se neobejde žádný pořádný kuchař.

Článek


reklama