reklama

Architekti skvěle oddělili dům od ulice terénní vlnou

Na umělém kopci v zimě rády sáňkují děti Foto: Na umělém kopci v zimě rády sáňkují dětiFoto: ATELIER 111 architekti s.r.o.

Tento dům na hranici staré a nové části města Pacov prodlužuje a zároveň ukončuje ulici. Jeho autoři si libují v paradoxu, že je jak posledním, tak i prvním v řadě, ale především poukazují na jedinečnou povahu stavby i zahrady.

Jeho neobvyklý tvar vychází z nepravidelného půdorysu parcely a zejména z omezené velikosti pozemku. Do domu se vstupuje přímo z ulice. Hlavní obytný prostor – jídelna s kuchyní v úrovni přízemí a převýšený obývací pokoj – se otevírá do zahrady velkými francouzskými okny, z ulice skrytými za plotovou zdí. Druhé a třetí podlaží zabírají ložnice a dětské pokoje. Pod obývákem je o půl patra níž zapuštěné podlaží s technickým zázemím, spižírnou a sklepem. Do těchto prostor se lze dostat buď zvenku, nebo po jednoramenném schodišti přímo od kuchyňské linky.

V důmyslně uspořádané kuchyni je vše po ruce Foto: V důmyslně uspořádané kuchyni je vše po ruceFoto: ATELIER 111 architekti s.r.o.

Garáž na samotné hranici protilehlé strany pozemku pojme až tři auta, přesto neubírá zahradě žádnou plochu. Zatravněná střecha přecházející ve svažující se zahradu vytváří směrem k domu umělý kopec, na němž si rády hrají děti.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Příbytek z kontejneru – původně určeného k přepravě – může jeho majitel snadno přemísťovat Foto:

Jak postavit dům z lodního kontejneru? Cena, rozměry, co ohlídat

Lodní (přepravní) kontejnery jsou skvělým a levným stavebním materiálem.

Článek

Nenápadný dům, který skýtá spoustu pohodlí Foto:

Světlý dům bez oken vpouští slunce dvorem

Z ulice vypadá, jako by neměl jediné okno. Přesto jde o světlý dům, který i ve svých útrobách umožňuje trávit maximum času venku.

Článek

Parta na obrázku je kompletní a působí stejně akčně jako na polštářku vyšitý Elvis Foto:

Dům inspirovaný Avengers? Je to síla

Designéři se pokusili stylizovat byt na míru fanouškům komixových superhrdinů. Je to cool, nebo to má pouťový nádech?

reklama