reklama

Architektka zachránila pražský developerský byt před tuctovostí

Osobitě řešený byt v developerské novostavbě zní téměř jako protimluv Foto: Osobitě řešený byt v developerské novostavbě zní téměř jako protimluvFoto: Boys Play Nice

Zařídit tento byt v developerské novostavbě nebylo jednoduché. Přesto se povedlo a výsledek stojí za to...

Byt s plochou 85 m2, k němuž ještě patří padesátimetrová terasa s pěkným výhledem, je laděný v industriálním stylu. Výtah jeho obyvatele vozí přímo dovnitř. Stačilo málo, a mohlo být všechno jinak. A možná ztraceno. Už bylo objednáno zařízení - vše ve standardu... Architektka Dagmar Štěpánová se ale k zakázce dostala relativně včas, a tak se jí podařilo zrušit dodávku běžného vybavení, které prodejce nabízel. Nic z toho totiž nezapadalo do konceptu interiéru, jak jej navrhli architekti.

 Ložnice  Foto: Ložnice Foto: Boys Play Nice

Architektka pro tento byt navrhla 44 atypických řešení ... Foto:

Omítky šly pryč

Stavaři se tak nevyhnuli ani drobným stavebním úpravám (rozvody elektroinstalací, úpravy velikosti stavebních otvorů, rozvody vody a odpadů, drobné přizdívky atd.).

Nejprve odstranili sádrové omítky na stropech obytných místností a na stěnách v kuchyni. Odkryté betonové dílce dodávají celkové atmosféře bytu na jakési surovosti a podtrhují industriální charakter návrhu. Na podlahách jsou v celém prostoru industriální cementové stěrky. Prosklené dveře v ocelových rámech jsou vyrobeny na zakázku dle autorského návrhu architektky a plné dveře se skrytou zárubní na sebe naopak nemají strhávat pozornost, na stěnách se téměř ztrácejí.

Netradiční materiály

Architektka kvůli komplikovaným dispozicím přinášela jedno atypické řešení za druhým. Celkem pro tento byt navrhla 44 atypů, které doplnila o pár ikonických stylových kousků převážně z 50. let minulého století. Ve výsledku vznikl velmi zajímavý interiér, ve kterém jsou napříč celým bytem využity i hodně netradiční materiály. Přesto působí velmi vkusně.

 

Celý interiér architektka navrhovala až do nejmenších doplňků a dekorací včetně návrhu polštářů. Podívejte se:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

V zařízení se uplatnil i starožitný nábytek Foto:

Levný loft z bývalé papírny stál pouhých 16 000 Kč za m²

Novou funkci získala někdejší papírna v městečku Anduze na jihu Francie, když z ní po přestavbě vznikl loft o ploše 170 m².

Článek

Aby opticky zvětšil prostor a zvýšil strop, protáhl Gream dubovou podlahu až do jedné ze stěn, kde přechod dřeva k předsazené stěně podsvítil skrytými led zdroji Foto:

Londýnský loft v newyorském stylu

Někdejší kancelářské prostory uprostřed Londýna proměnil fotograf ve víceúčelový loft pro práci i odpočinek.

reklama