reklama

Autobus nabízí komfort obývacího pokoje

Elektronické či vytištěné jízdenky nechávají cestující načíst u vstupu Foto: Elektronické či vytištěné jízdenky nechávají cestující načíst u vstupuFoto: Leap

Obyvatelé San Franciska cestují do práce pohodlným busem plným vychytávek.

Komfort, pěkný design nebo účelná organizace bez zbytečných prodlev je to poslední, čeho by se člověk v městském autobusu či u dopravce nadál. Americký dopravní podnik Leap to ale právě mění. Pohledný a komfortní interiér jeho modrých autobusů využívajících vyspělé technologie nemá daleko k obývacímu pokoji.

V autobusech Leap cesty městem zpříjemňuje personál, který po autobusu roznáší jídlo a pití podobně jak to funguje i v Evropě na delších trasách ve slušných autobusech nebo vlacích i v Česku. Autobus jezdí v intervalech nejvýše 15 minut a jeho přesnou polohu včetně informace o počtu volných míst cestující zjistí z příslušné aplikace. Důlek na zastávce tedy nikdo nevystojí. Pasé je i hledání drobných. Cestování autobusy Leap je jednak pěkně mastné (6 dolarů) a jednak lze platit naskenováním digitální jízdenky nebo kódu z předem vytištěné jízdenky.

Vzadu družná zábava, blíže k přídi pak samotáři a pracující  Foto: Vzadu družná zábava, blíže k přídi pak samotáři a pracující Foto: Leap

Jak už zaznělo v úvodu, nejzajímavější je uspořádání interiéru. V zadní části lze spočinout na pohovce, která podle předpokladu dopravce přispěje k družným hovorům a vůbec atmosféře pospolitosti. Cestující, kteří chtějí mít klid – a to případně i na práci – zaujmou samostatná místa v přední části vehiklu. Uprostřed situovaný pracovní pult podobný baru je určený k práci s notebookem. Bus je vybavený zásuvkami i USB porty a k dispozici je i wifi připojení. Občerstvení lze objednávat prostřednictvím elektronické aplikace a zahrnuje všechno možné, a to i v bio kvalitě.

V internetových diskusích komfortní bus ovšem sklízí posměch a kritiku. Pohodlí dosahuje na úkor velkého počtu míst. Reklamní spot navíc ukazuje výhradně jen mladé lidi sportovních postav a naopak pomíjí starší cestující či postižené.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Silnice občas znenadání končí, kočující pár se ale zastavit nenechá Foto:

Dali výpověď, postavili si dům na kolečkách a odjeli

Vysoký nájem, zbytečně mnoho času stráveného prací a nesmyslný hon za kariérou přivedl jeden mladý pár k zásadní změně životního stylu.

Článek

Každý strom má svůj „květináč“ Foto:

Podívejte se, jak vypadá dům plný stromů

Volání po návratu k přírodě slýcháme dnes a denně.

Článek

Kam byste si doma dali tohle svítidlo?  Foto:

Co takhle svítidlo ve tvaru kondomu?

Designer Jan Vacek navrhl svítidla ve tvaru kondomu.

reklama