reklama

Barvení vajec 5krát jinak. Letos to zkuste netradičně

Už vás nebaví polepovat obarvená vajíčka koupenými obtisky, případně máte pocit, že i toho barvení v cibuli už bylo dost a chtěli byste vyzkoušet něco nového? S experimenty můžete začít hned, postačí například běžná potravinářská barva – čím déle je v ní vajíčko ponořeno, tím je jeho odstín sytější, když si tohle uvědomíte, můžete postupným namáčením jednoduše vytvořit na vajíčku krásné barevné efekty. Zdobit ale můžete také lihovým fixem, hedvábnou kravatou nebo dokonce lakem na nehty.

(bras)

Vejce oháknutá do hedvábí Tento způsob barvení je velice efektní, ale poněkud náročný na materiál. Potřebovat totiž budete vhodně vzorované 100% hedvábí – použít můžete kravaty nebo šátky a šálky, o které už nikdo nestojí Foto:
Zdroj: Ourbestbites.com
Vejce oháknutá do hedvábí

Tento způsob barvení je velice efektní, ale poněkud náročný na materiál. Potřebovat totiž budete vhodně vzorované 100% hedvábí – použít můžete kravaty nebo šátky a šálky, o které už nikdo nestojí. Dál budete potřebovat kus bílého plátna, nitě, ocet a samozřejmě vejce, ideálně bílá. Připravte si kousky hedvábí lícovou stranu nahoru (kravaty musíte nejdříve rozpárat a zbavit podšívky) a vejce do nich zabalte, snažte se, aby látka neodstávala a bylo na ní co nejméně záhybů. Látku ještě pevně omotejte nití a celé vložte do kousku bílého plátna, který nahoře zajistíte gumičkou. Takto obalená vajíčka vložte do hrnce s vodou a octem (na litry vody asi 5 lžic octa) a velice zvolna vařte 20 minut. Vejce začněte vybalovat, až když úplně vychladnou.

reklama