reklama

Bot není nikdy dost. Ale kam s nimi?

Nenechte si boty přerůst přes hlavu Foto: Nenechte si boty přerůst přes hlavuFoto: Thinkstock

Ne každý může mít šatnu jen na boty. Ale každý si může vytvořit vtipný úložný prostor.

Také věčně zakopáváte o boty, případně ráno horečně prohrabáváte skříň a ne a ne zkompletovat jediný vhodný pár? Ukládání bot je opravdu problém, který roste s počtem vlastněných kusů a s nedostatkem prostoru, jenž je k dispozici. Přinášíme několik tipů, jak boty srovnat a zároveň si o nich udržovat přehled.

Ve vstupní zóně bytu bychom měli mít prostor, kde se přezujeme a alespoň dočasně odložíme boty, ve kterých jsme právě přišli. V řadě rodin se nechávají střevíce na rohožce za dveřmi nebo na podlaze pod věšákem. Vhodnější variantou jsou nízké policové botníčky, ve kterých boty oschnou. Na některé z nich se můžeme při obouvání i posadit. Existují ale i jiné možnosti, jednou z nich je například tento nástěnný držák na šest párů bot.

Boty jako obraz Foto: Mhome.czBoty jako obrazFoto: Mhome.cz

V předsíni by neměla chybět ani uzavřená skříňka, do které ukládáme botky už suché a čisté, připravené na další výšlap. Z prostorových důvodů většinou pojme jen sezonní obutí. Tento botník se pokuste sladit s ostatním zařízením předsíně a vybírejte i podle toho, aby se do něj vešla minimálně sezonní obuv všech členů rodiny.

Pokud máte v rodině velká chodidla, nezapomeňte před nákupem pečlivě zkontrolovat rozměry vybraného typu – do některých botníků nadměrnou velikost prostě nedostanete a nedostanete. Zvažte také možnost nechat si botník vyrobit na míru. Je to sice dražší varianta, ale určitě se vyplatí, rozvržení úložného prostoru pak bude odpovídat přesně vašim požadavkům.

Organizér na boty, který se vejde pod postel Foto: Containerstore.comOrganizér na boty, který se vejde pod postelFoto: Containerstore.com

 

Pro botky, které se vám do předsíně nevejdou a navíc jste si je pořizovali pro jinou roční dobu, najděte další vhodné úložiště. Ideální je prostorná šatna s vyhrazeným prostorem pro boty. Další z možností je vypucované botky zabalit a odnést na půdu nebo do sklepa, případně je vrátit do originálních krabic a vyskládat do šatníku. Pro ty, kteří bojují s prostorem, jsou k dispozici speciální boxy, které můžete zasunout třeba pod postel.

Na závěr ještě připomínáme staré známé pravidlo, které říká, že to, co jste nevzali rok na sebe, už neobléknete nikdy. Držte se ho i v případě bot, nedopusťte, aby vám přerostly přes hlavu.

(bras)

 

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Odložte si, prosím Foto: Thinkstock

Odložte si. Nápadité kousky do vaší předsíně

Věšák se může stát králem předsíně.

Článek

I klasická knihovna může mít hravou tvář, design: Angelo Tomaiuolo Foto: www.home-designing.com

20 nápadů, jak si udělat netradiční knihovnu

Pravé úhly a police od podlahy ke stropu. To je tradiční představa knihovny. Jde to i jinak.

reklama