reklama

Podlaha na stropě? Bulharští designéři souhlasně vrtí hlavou

Po večírku, ve stavu se sníženou schopností orientace a pohybu, volba obložení může překvapit Foto: Po večírku, ve stavu se sníženou schopností orientace a pohybu, volba obložení může překvapitFoto: Studio Mode

Zdařilý loft v bulharské Sofii pojatý v industriálním stylu prohazuje podlahu se stropem.

Letos dokončený byt o ploše 152 m² v 11. patře novostavby skýtá výhled na Jižní park i na horu Vitoša. Dostal název Park Loft a jedná se o další povedený projekt architektů a designérů ze Studia Mode. Ti už v roce 2012 získali ocenění za podobu úspěšné kavárny Graffiti Café ve Varně. Jejich aktuální úspěch předurčuje už zajímavá architektura novostavby, ale je daný i asymetrickým půdorysem, který se v loftu snažili optimálně využít. Jednou tak vysoký strop obýváku oproti zbývajícím prostorám zhodnotili instalací obrovské knihovny. Aby prostor řádně osvětlili, zvolili svítidla hned ve dvou úrovních nad sebou v kombinaci s nástěnným nepřímým osvětlením, s jehož pomocí dosáhli jemného difusního světla.

Volbou materiálů v interiéru se byt hlásí k industriálnímu stylu. Převažující dřevo, kov a cihla nikterak nepřekvapuje, zajímavé jsou ale prohozené materiály na zdech a podlaze. Bílý povrch podlahy pomáhá zdůraznit některé prvky zařízení a dřevěné obložení stěn a stropů zas zaujme zdáním převráceného uspořádání. Možná nejde v případě bulharských autorů o tvůrčí záměr ale o další z projevů bulharské národní jedinečnosti.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Dům jistí ocelové skoby Foto: profimedia

Žili byste v domě, který visí na hraně útesu?

Máte rádi život na hraně? Tak toto je přesně dům pro vás!

Článek

Hlavně nenechávat zařazenou jedničku Foto: Milimeter Interior Design

Ferrari v obýváku. Málo místa? Parkujte přímo před televizí

Když metr čtvereční stojí 2 200 000 Kč, stojí za to lámat si hlavu, jak ušetřit místo.

Článek

Průzor do vnějšího světa užije hlavně zvídavý pes Foto: Opulent Items

Osm věcí na zahradě, kterými uděláte psovi radost

Následující úpravy a doplňky usnadní vašemu psovi život na zahradě a ještě jej ochrání před zbytečným nebezpečím.

 

 

reklama