reklama

Bydlení v kostele: Pohádka, kterou si zamilujete

Bývalý kostel poskytl celkovou plochu 511 metrů čtverečních. Foto: Bývalý kostel poskytl celkovou plochu 511 metrů čtverečních.Foto: Jim Tschetter

Moderní bydlení ve zrušeném kostele pro rodinu se třemi malými dětmi? V Chicagu se do této výzvy pustila designérská kancelář Linc Thelen Design ve spolupráci s architektonickým studiem Scrafano Architects. Výsledek je ohromující.

Do kostela se jim povedlo vměstnat sedm pokojů a šest koupelen. Zatímco strop v rozlehlém multifunkčním prostoru se klene do výše 7,5 metru, jsou stropy v ložnicích a dětských pokojích nastavené na intimnějších 210 centimetrů. Atypické vnitřní uspořádání i původní určení budovy si vyžádaly do všech místností nábytek a výbavu na míru včetně světel nebo velkého jídelního stolu.

Architekti našli využití i pro původní věž kostela. Do bývalé zvonice o rozměrech 3,3 x 3,3 metru umístili oddechovou zónu s chladničkou na víno, variabilními pracovními deskami a atypickým plastovým nábytkem.

Bývalý kostel poskytl celkovou plochu 511 metrů čtverečních. Foto: Bývalý kostel poskytl celkovou plochu 511 metrů čtverečních.Foto: Jim Tschetter

Úchvatné interiéry si můžete prohlédnou v naší fotogalerii:

(mil)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Ukázkový příklad místa, které má genius loci Foto:

Exkluzivní prostor pro výjimečný den: Svatební kaple ve tvaru stuhy

Svatební den rozhodně patří mezi mimořádné momenty v lidském životě. Aby byl tento den skutečně neobyčejný, postavili v Japonsku jedinečnou kapli.

Článek

Noční pohled na kapli Rio Roca Foto:

Nádherná kaple spojuje tradiční stavbu a moderní architekturu

Odlehčená konstrukce, prosklené stěny, dechberoucí výhled do údolí řeky. Tipli byste podle těchto indicií, že nejde o moderní rodinný dům, ale o moderní kapli?


reklama