reklama

Bydlení v Soho: Dům po rekonstrukci nabízí pohodlí i inspiraci

Připravené interiéry v Dean Street 81 se dají vybavit podle vkusu majitelů. Nezapřou ale ducha meziválečné doby minulého století Foto: Připravené interiéry v Dean Street 81 se dají vybavit podle vkusu majitelů. Nezapřou ale ducha meziválečné doby minulého stoletíFoto: Martin Brudnizki Design Studio

Londýnská čtvrť Soho byla v meziválečné době bublajícím kotlem umělců a intelektuálů. Právě v duchu doby 20. a 30. let stylizovali designéři dům č. 81 v Dean Street.

Ve zcela zrenovovaném domě najdeme 16 apartmánů a dva penthousy. Nový interiér je laděn v postmoderním nádechu. Výrazný styl art deco inspirovaný uměleckými dějinami čtvrti je kombinován s klasickými prvky. Díky tomu vznikly dynamické ale zároveň i pohodlné prostory, ideální například pro relaxaci, ale i pro setkávání kreativních osobností.

Až se tady probudíte, budete chvilku tápat, v kterém století právě jste. Vše voní novotou a přesto interiéry a nábytek dokážou skvěle napodobit um řemesel počátku minulého století Foto: Až se tady probudíte, budete chvilku tápat, v kterém století právě jste. Vše voní novotou a přesto interiéry a nábytek dokážou skvěle napodobit um řemesel počátku minulého stoletíFoto: Martin Brudnizki Design Studio

Jemné detaily, kterými interiéroví architekti ze studia Martin Brudnizki Design Studio zabydleli místnosti, umožňují majitelům, aby si své byty zařídili v duchu nadčasové módy. Kvalitní dubovou podlahu lze obohatit o kusové koberce. Dub však najdeme i na některých stěnách jako zajímavý obklad, který zdobí interiér svou strukturou a zatepluje prostor. Stěny vyvedené v bílé a šedé se bezvadně hodí jako pozadí nejen ke kvalitnímu nábytku podle vkusu majitelů, ale i jako vhodný podklad pro zavěšené obrazy či jiné dekorativní předměty.

Chodby jsou světlé i díky ornamentální dlažbě, jež se nebojí bílých dlaždic. A to schodiště! I s takovými detaily si designéři z Martin Brudnizki Design Studio dokonale pohráli Foto: Chodby jsou světlé i díky ornamentální dlažbě, jež se nebojí bílých dlaždic. A to schodiště! I s takovými detaily si designéři z Martin Brudnizki Design Studio dokonale pohráliFoto: Martin Brudnizki Design Studio

Chodby jsou krásně světlé díky trefně zvolené dlažbě. Jsou dobrým zázemím pro ukotvení kamenného schodiště, které se může pochlubit detaily inspirovanými tzv. Belle Epoque. Ve výčtu těch nejvybranějších prvků opraveného domu pak nemohou chybět ani kůží potažené dveře a svítidla s mosaznými prvky a na střeše nádherná terasa s odzbrojujícím výhledem na Londýn. Jednoduše: dokonalé interiérové dílo, podívejte se do fotogalerie.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Lesk honosně jednoduchých domovů podtrhují i zrcadla, vyleštěný kámen, nejlépe mramor, a pochopitelně i odraz světla v chromovém kování kvalitního a převážně také lesklého dřevěného nábytku Foto:

Jak vnést do interiéru styl art deco, aby byt nevypadal jako muzeum

Art deco se v interiérech dodnes těší velké oblibě. Bytoví architekti po něm sahají vždy, kdy chtějí vytvořit luxusní dojem. Nemusíte mít hned architekta, abyste tento...

Článek

Z materiálů se kromě betonu dostalo na osvědčenou kombinaci ocele, dřeva a skla. Do výplně nad vstupními dveřmi je vyleptaný původní název domu „Tathra“  Foto:

Viktoriánský dům prošel totální rekonstrukcí. Vznikl světlý interiér, který nabídl třetí ložnici

Terasovitý dům z viktoriánské éry poznamenaný úpravami ze 70. let potřeboval pořádně zrekonstruovat. Zůstaly jen obvodové zdi, pryč šly i okna, krb a schodiště.

Článek

reklama