reklama

Bydlete jako Nemo. Za 10 milionů dolarů můžete mít podmořský dům

Z postele máte nerušený výhled na okolní moře Foto: Z postele máte nerušený výhled na okolní mořeFoto: profimedia

Americká společnost Submarine Structures představila koncept luxusního domu s názvem H2OME, který slouží k bydlení pod hladinou oceánu.

Kapitán Nemo měl své podmořské království, které fascinovalo generace kluků, holčičky zase po staletí hltají příběh mořské panny dnes přetransformovaný v moderní pohádku o Ariel. Možnost života pod vodu v království mořských rostlin a živočichů lidi láká a fascinuje. Nejnovější projekt americké společnosti Submarine Structures naplňuje tuto touhu po životě pod vodu.

Zájemci si tak mohou pořídit rodinný dům s komfortem pětihvězdičkového hotelu, cena se pohybuje kolem 10 milionů dolarů. Projekt domu nazvaného H2OME má užitnou plochu 340 m2 a je přístupný bez nutnosti nasadit si potápěčskou masku, protože do domu usazeného na mořském dně je přístup přes soukromé molo dále po schodech nebo výtahem.

V horním patře jsou dvě ložnice se dvěma koupelnami a salonem s výhledem přes hladinu na hvězdnou oblohu. Ve spodním patře je naplánovaná velká ložnice s koupelnou, dále pak kuchyně s jídelnou a vinným sklípkem, knihovnou, obývákem, pracovnou a prostorem určeným k pozorování oceánu. Všechny vnější stěny ve spodním patře jsou průhledné, tak aby obyvatelé mohli nerušeně pozorovat život kolem. A byl byl vskutku čilý, zvenku na domě by měla být připevěná zásobárna krmiva pro mořské živočichy. Nábytkem by dům měla vybavit firma z Dubaje specializující se na zařizování pětihvězdičkových hotelů a luxusních jachet.

Půdorys spodního patra s kuchyní, jídelnou, ložnicí, pracovnou, křídlem... Foto: profimediaPůdorys spodního patra s kuchyní, jídelnou, ložnicí, pracovnou, křídlem...Foto: profimedia

Lokalitu si klient může vybrat sám nebo mu ji doporučí firma. Jediný požadavek je, že hloubka moře anebo i sladkovodního jezera v daném místě by měla být 10 až 18 metrů.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Dům jistí ocelové skoby Foto: profimedia

Žili byste v domě, který visí na hraně útesu?

Máte rádi život na hraně? Tak toto je přesně dům pro vás!

Článek

„Chtěl jsem postavit něco parádního,“ vysvětluje majitel, co jej přivedlo k tomuto nezvyklému projektu Foto: Joel Allen

Squatter zahnízdil na stromě

Když není v žádané lokalitě místo na zemi, tak je... na stromě.

Článek

Tvarem převratné obydlí díky nízkému těžišti zůstává stabilní Foto: Nigel Rigden

Co takhle bydlení ve vodě? Dům Exbury egg vám to umožní

Exbury egg dává možnost zahnízdit ve vodě.

 

reklama