reklama

Byt „Citron“ na Praze 9 má šťávu

Mladý manželský pár šel ale jinou cestou Foto: Mladý manželský pár šel ale jinou cestouFoto: archiv Jasiokarchitekti

Tento mezonet mají "na svědomí" architekti z Olomouce.

Moderní byt může mít mnoho podob. Nemá-li spadnout do hlavního „katalogového“ proudu, je potřeba projevit nápaditost. To se povedlo mladému manželskému páru v jejich dvoupodlažním bytu v okrajové pražské části Harfa, kteří svůj domov osvěžili odkazy na citron.

Mohli bydlet v tuctovém mezonetovém prostoru, namísto toho ale ve spolupráci s olomouckým ateliérem Jasiokarchitekti dodali bytu šťavnatou myšlenku – motiv citronu.

Pohled z galerie dvoupodlažního bytu na pražské Harfě Foto: Pohled z galerie dvoupodlažního bytu na pražské HarfěFoto: archiv Jasiokarchitekti

Ten se nejvíce projevuje na přepážce mezi obytnou částí s kuchyňským koutem a jídelním stolem na jedné straně a halou na straně druhé. Vtipně členěné žlutě vyvedené regály pak odkazují na rozkrojený citron. S tímto prvkem se pak snoubí i příhodně volený žluto-bílý gauč, žlutá křesla a samozřejmě mísa tematicky zvoleného ovoce.

Tento projekt započatý v roce 2008 a dokončený v roce 2011 je názornou ukázkou toho, jak nápaditost působí proti času. I díky tomu by tento byt přihlášený do soutěže o českou cenu za architekturu ČCA v tomto roce mohl v klání uspět. Zda se tak stane, bude jasné letos v listopadu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Celou kuchyňskou linku vyrobila truhlářská dílna Dyzyk dle autorského návrhu architektky Foto:

Mladý pár si v Praze na Vinohradech zařídil byt inspirovaný Londýnem

Sprcha za drátosklem a nad umyvadlem police ze staré fošny?

Článek

Trojice křídel půdorysně tvoří písmeno „U“, čímž své obyvatele dokonale chrání před zraky cizích lidí Foto:

Olomoucký dům ozvláštnila kukátka v betonu

Jednoduchý rodinný dům brněnských architektů překvapuje nápaditými detaily.

Článek

Ze zařízené terasy se nabízí pohled na Temži...  Foto:

Hovadství přepychu aneb Londýnský mezonet za tři čtvrtě miliardy

Dvoupodlažní byt o ploše 650 m² s rozlehlou terasou v jedné ze dvou šestistěnných věží na břehu Temže stojí v přepočtu 760 milionů korun.

reklama