reklama

Byt, kde velkoformátová keramika zdobí i kuchyňské skříňky. Spolu s nábytkem na míru vytvořila originální domov

Hlavní roli tak sehrála knihovna do oblouku, která zamaskovala i nosný sloup Foto: Hlavní roli tak sehrála knihovna do oblouku, která zamaskovala i nosný sloupFoto: archiv Marka Povolného

Marka Povolného dobře znáte z pořadu Jak se staví sen. Tam má na realizaci svých nápadů spolu s Andreou Hylmarovou jen 5 dní. Jak ale vypadá jeho práce, když není svázaný časem? Pojďte si s námi prohlédnout byt, který mohl zařídit od A až do Z.

 

Dostat volnou ruku je snem každého designéra. To platí pro tuto realizaci Marka Povolného a jeho Architektonického studia Gama. U bytu 4+kk v pražských Jinonicích měl možnost řešit vše od dispozice přes osvětlení, obklady i nábytek na míru. Klienti se na něj obrátili s nepříliš dispozičně vhodně řešenou novostavbou. Jediné zadání bylo, aby byl byt praktický a nebyl přeplněný nábytkem a aby nabízel možnost práce z domova. Dalším specifikem byly barvy – klienti si přáli neutrální zemité odstíny.

Důležité bylo nejprve popasovat se s dispozicí hlavní obytné části, která vyniká obloukovou stěnou, což sice vypadá krásně, ale bohužel není úplně praktické. To architekt vyřešil zajímavě řešenou knihovnou, která se zároveň stala dominantou celého prostoru. Navíc nabídla za svými zády malé pracovní místo. Vyřešila i další oříšek – jak zakrýt nevhodně umístěný nosný sloup.

Nabídla i malý pracovní prostor Foto: Nabídla i malý pracovní prostorFoto: archiv Marka Povolného

Architekt, kterého znáte jako jednoho z designérů pořadu Jak se staví sen, maximálně dbal na vzdušnost, proto například dveře mají integrované zárubně do zdí, tak aby zbytečně nevystupovaly do prostoru. Vestavné skříně mají hrany dvířek a korpusů seříznuté na 45° tak, aby po jejich zavření vznikaly zcela minimální škvíry, a skříně tak působily jednolitě.

Jednotícím prvkem se stala i velkoformátová keramika, která kryje povrch stěn v koupelně, televizní stěnu, a dokonce i dvířka kuchyňských skříněk. S těmito obklady se dá opět pracovat tak, aby vznikaly zcela minimální spáry. Byt má velkorysou dispozici 118 m², která je umocněna ještě všemi těmito detaily včetně nábytku vyrobeného na míru.

O specifickou atmosféru se v bytě stará i chytře volené osvětlení, které vytváří i různé nálady v bytě. Podsvícené jsou stěny v kuchyni, světla jsou integrovaná v knihovně, o relaxační náladu v koupelně se starají rovněž speciální svítidla.

Pojďte si teď jednotlivé prvky prohlédnout na videích.

Představení celého bytu v kostce:

 

Podívejte se, co umí velkoformátová keramika:

 

Jak Marek Povolný pracoval s osvětlením:

 

Výhody nábytku na míru:

 

Úskalí atypického prostoru:

(mar)

Prohlédněte si další realizace Marka Povolného, tentokrát z pořadu Jak se staví sen:

Článek

Designéři se „odpíchli“ právě od kameniny Foto:

Jak se staví sen vybuduje rustikální kuchyni v moderním duchu

Tato proměna je velkým překvapením pro paní Ivanu, maminku dvou dospělých dcer Petry a Ivany. Ty se rozhodly, že maminku bez jejího vědomí přihlásí do pořadu Jak se staví...

Článek

Díky změnám dispozice přestal být obývací pokoj průchozí Foto:

Jak se staví sen pro šest lidí ve dvoupokojovém bytě

Premiéru třetího dílu nové série „Jak se staví sen“ uvidíte v sobotu 19. března v 17.35 na Primě.

Článek

Článek

Článek

Článek

Obývací pokoj je pojat v moderním stylu Foto:

Vše k 13. dílu pořadu. Proměna dvoupokojového bytu v třípokojový

V tomto díle jsme mladé tříčlenné rodině přebudovávali byt, tak aby v něm bylo místo jak na ložnici tak na dětský pokoj.

Článek

Paní domu Martina si přála dvě umyvadla Foto:

Vše k 10. dílu pořadu Jak se staví sen

V Bystřici jsme předělávali domek pro maminku Martinu s malou Eliškou.

Článek

reklama