reklama

Být a nebýt... třeba za stylovým paravánem

Paraván nemusí mít vždy pevnou a nepropustnou výplň, přesto dokáže dostatečně prostor předělit. Tento navíc dává možnost rostlinám, aby jeho bílé pletivo doplnily přirozenou zelenou barvou. Foto: Paraván nemusí mít vždy pevnou a nepropustnou výplň, přesto dokáže dostatečně prostor předělit. Tento navíc dává možnost rostlinám, aby jeho bílé pletivo doplnily přirozenou zelenou barvou.Foto: Onelowell.net

Schovejte se! Ale stylově...!

Pohádka o královně Koloběžce ukázala, že i z rozporuplných podmínek se dá vyjít se ctí. A tak i vy můžete v jedné místnosti být a zároveň nebýt. Nebo chcete-li vytvořit si i v rozlehlém prostoru soukromí. Pomůže vám paraván.

Možná, že se vám hned vybavily zdobné předěly z ratanu a drahých látek z předminulého století. Pokud ale máte rádi moderní nápadité věci a o nějakou skládací zástěnu byste stáli, nemusíte hned házet flintu do žita. Naopak, právě vy si v naší galerii přijdete na své.

Historie paravánu

Paraván je specifický kus nábytku. Jeho přednosti pocítily dámy už před staletími v Asii a později díky cestovatelským výpravám se dostal až do Evropy. U nás se zabydlel nejdříve v budoárech žen z vyšší společnosti, které se snažily co nejvěrněji napodobit životní styl na honosných dvorech ve vyspělých evropských centrech.

Unikátní ulita jako paraván. Složíte ji tak, že spojky odstraníte a svinete celý paraván jako vějíř. Možná trochu náročné, ale za unikátní kus nábytku ve vašem království to možná stojí, co myslíte? Foto: Unikátní ulita jako paraván. Složíte ji tak, že spojky odstraníte a svinete celý paraván jako vějíř. Možná trochu náročné, ale za unikátní kus nábytku ve vašem království to možná stojí, co myslíte?Foto: Cr3at.com

Dnes si už můžeme zástěnu pořídit v mnoha provedeních snad na celém světě. Španělská stěna, jak se také někdy paravánům říká, dokáže i v rozlehlejším prostředí vytvořit útulnější místo. Paravánem můžete navíc rozdělit prostor na jeho menší části velmi rychle. Základní tvar sestává z několika podlouhlých dílů, které v rozložení stojí samy o sobě. Někdy lze ale také paraván chápat jako samostatný díl s podstavcem.

Soudobé materiály a nápaditost designérů dokázaly proměnit kdysi umělecky pečlivě propracovanou zástěnu v moderní prvek zabydleného prostoru. Na paraván narazíte nejen v bytech a soukromých domech, ale také v nemocnicích nebo kancelářích. Pochopitelně vždy v jinak účelně vytvořeném tvaru a designu.

Pokud byste o nějaký takový paravánek stáli, našli jsme pro vás pár typů zástěn, které byly navrženy v moderním duchu. Uvidíte, že dokážou příhodně dotvořit nejeden soudobě zařízený prostor.

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

U některých silikonů můžete nanést i větší množství, ale nejlepší je lepit bodově, zvlášť u silnějších lepidel. Foto:

Jak připevnit zrcadlo na zeď? Lepidlo, páska, držáky?

Lepidel, silikonů a oboustraných lepicích pásek je na trhu řada. Ne všechny se ale hodí na lepení zrcadla. Poradíme vám, jak správně vybrat.

Článek

19)	Zlatá šedesátá a mikrobus od známé německé automobilky k sobě patří a dokážou osobitě dotvořit atmosféru místnosti. Foto:

Skvělé tapety pro teenagery

S tapetou na proměnu teenagerského pokoje.

Článek

Připravit zahradu na svatební den nemusí být jenom nervy a stres. Pokud nezapomenete na detaily a začnete se jejich přípravě věnovat včas, zažijete i spoustu hezkých chvil. Foto:

Svatba na zahradě: Tipy na jednoduché dekorace

Pokud plánujete svůj svatební den strávit pod širým nebem na vlastní zahradě, nezapomeňte na drobnosti, které navodí tu správnou stylovou atmosféru.

 

 

reklama