reklama

Byt podle gusta francouzského rockera neznamená chaos, ale dokonalý řád

Nástěnné regály z černě lakované oceli představují v loftu kýžený industriální prvek Foto: Nástěnné regály z černě lakované oceli představují v loftu kýžený industriální prvekFoto: Nido

Kytary, kam se podíváš.

Takhle by to mělo vypadat! Byt v novostavbě na pařížském náměstí Bastily koupil mladý pár ještě v podobě holobytu. Na jeho dokončení si přizval dvě architektky. Ty určily mimo jiné i důstojné místo pro sbírku kytar pana domácího.

„Všechno na míru,“ charakterizují samy architektky Chiara Patrassiová a Alexandra Bernaudinová projekt dokončení bytu v pařížské novostavbě. Kromě betonových zdí byla v bytě už jen okna – a jinak nic. Protože jeden z domácích je vášnivým kytaristou, hrála při utváření bytu velkou roli i otázka, kde by se nejlépe vyjímala sbírka kytar. Majitelé si ovšem hlavně zakládali na představě bytu v industriálním stylu. Architektky tedy tento prostor uspořádaly jako loft s otevřenou kuchyní. Jednotlivé části obývací zóny opticky propojily zavěšeným ocelovým regálem – a již zmíněnou sbírkou kytar.

Útulně tento loft začal působit i s přispěním těžkých lněných závěsů nebo mořených dubových parket Foto: Útulně tento loft začal působit i s přispěním těžkých lněných závěsů nebo mořených dubových parketFoto: Nido

Aby snad byt pro svou minimalistickou estetiku nepůsobil příliš chladně, architektky do něj kromě hudebních nástrojů začlenily i různé drobnosti a plakáty majitelů, o které je hned na počátku požádaly.

Práce probíhaly hladce. Architektky rovnou vedly realizaci a samy na ni najímaly firmy podle jednotlivých řemesel. Dispozice předurčilo střešní prosvětlení, jímž dovnitř proniká spousta denního světla. Obývací zóna s kuchyní, pracovním koutem, jídelnou a obývacím pokojem o celkové ploše 40 m² je přímo pod tímto prosvětlením.

Dodat loftu v novostavbě industriální ráz nebylo snadné. Dojem, že jde o staré průmyslové stavení, architektky navodily cihlovým reliéfem na jedné z betonových stěn. Nechaly ji však nabílit – je to modernější než červená cihla. Díky podlahovému topení odpadly radiátory a na zdech tak zbylo více prostoru pro dekorace nebo úložné prostory. I to přispělo k dokonalému výsledku.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Žádné načančané přeplácanosti. Tady vládne muž Foto:

Syrový loft z továrny na sušenky

Továrna na sušenky National Biscuit Company v oblasti West Loop na předměstí Chicaga má novou funkci. Dvoupodlažní loft situovaný ve vrchním patře této průmyslové budovy...

Článek

Převaha pečlivě rozestavěných uměleckých zvláštností bez praktického využití nabízí otázku, jak asi tento prostor vypadá v reálném životě Foto:

Z bývalé obilnice vznikl osobitý loft uprostřed Amsterodamu

Příčky v tomto amsterodamském loftu neexistují. Jenom závěsy. Stačilo by vám to?

Článek

Článek

Článek

Několik super vychytávek pro vás Foto:

15 triků, díky kterým přežijete, i když máte ultramalý byt

Každý bojuje s časem, všichni ho máme neustále nedostatek.

reklama