reklama

Byt v Barceloně kombinuje starou krásu s moderními prvky

Byt v Barceloně Foto: Byt v BarceloněFoto: archiv Built Architecture

I staré může mít šmrnc.

Byt ve starém domě obyčejně stačí zrenovovat. Tomuto bytu v Barceloně ovšem prospěla rozsáhlá přestavba. Podívejte se, jak lze zkombinovat krásné původní prvky s moderními dispozicemi.

Uchovat ze starého vše, co je pěkné a zbavit se čehokoli, co interiér znehodnocuje. Takovýto nelehký úkol dostali architekti pro plán rekonstrukce bytu v centru Barcelony. Nový ráz bytu udává ústřední chodba plná dveří a navazujících předsíní. Jednu z jejích stěn tvoří vestavěné skříně a regály. Přínos této chodby je v tom, že dokonale odděluje privátní zóny od těch rušných a rovnou i skýtá úložné prostory.

Původní modernistické mozaiky jsou kombinované s dubovými prkny Foto: Původní modernistické mozaiky jsou kombinované s dubovými prknyFoto: archiv Built Architecture

Zmíněnou rušnější část na straně s okny do ulice tvoří obývací pokoj, jídelna a knihovna. Do další sekce zas autoři soustředili kuchyni, jídelní pult a pokoj pro hosty s přilehlou druhou koupelnou přístupnou hned ze dvou stran.

Hlavní apartmá tvoří čtveřice místností začínající šatnou a pokračující verandou s pracovnou, na něž navazuje ložnice majitelů s koupelnou.

Luxusních bytů je spousta. Tento je ale díky původním modernistickým mozaikám kombinovaným s dubovými prkny i stropům se štukovou výzdobou naprosto jedinečný.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

"Věřte svým instinktům a zařiďte si domov tak, jak vám to vyhovuje," říká Eimear Nic an Bhaird z Dublinu Foto:

Majitelka bytu miluje design. A ještě k tomu retro

Pojďte si s námi projít domek z 30. let v Dublinu. Možná že ne všechno je přenosné do české kotliny, ale jedna věc určitě: Majitelka se nebála vytvořit si místo podle...

Článek

„Se zařizováním bytu jsem neměl žádnou zkušenost, časem jsem v něm ale objevil spoustu paralel k umělecké tvorbě,“ popisuje choreograf Foto:

Svěží zelená barva roztančila útulný byt

Po letech kočovného života se mladý choreograf rozhodl usadit a zařídil si svůj „meditační“ byt na klidném místě.

Článek

reklama