reklama

Byt v barvách duhy přímo srší energií

Majitelka bytu zbožňuje duhu, v bytě na krásné barvy tak narazíte na každém kroku Foto: Majitelka bytu zbožňuje duhu, v bytě na krásné barvy tak narazíte na každém krokuFoto: Garrett Rowland

Zveme vás na návštěvu newyorského bytu, ze kterého barevná energie přímo srší.

Je to výsledek rekonstrukce bytu, jehož nová tvář měla co nejvíce odrážet moderní styl života klientky a její rodiny. Jen se mrkněte do naší galerie. A pokud chcete vědět, proč jsou tak výrazně akcentovány barvy, čtěte dál.

Majitelku interiérového studia Ghislaine Viñas Interior Design nápaditou Ghislaine oslovila klientka s přáním rekonstrukce jejího stávajícího bydlení na Manhattanu. Byt má více pater a nachází se v cihlovém domě z konce 19 stol. Nebylo možné příliš měnit dispozice místností, ale i tak se podařilo místo neobyčejně zvelebit. Děti designérky a klientky chodí do stejné školy, a tak nebylo těžké domluvit se na nové podobě bytu, zvlášť když Ghislane o klientce ví, že zbožňuje duhu.

Vše tu má styl a přesně oku ladící místo Foto: Vše tu má styl a přesně oku ladící místo, Foto: Garrett Rowland

Začátek rekonstrukce byl ale krušný. Všechny stěny bylo třeba zrenovovat, přebrousit a nově omítnout a natřít, nebo, jak usoudila designérka, nechat jen cihlový základ. Starý nábytek musel pryč. Prodal se, nebo jej klientka rozdala. Zmizela i stará kuchyňská linka a její místo zaujala zcela nová, na míru novému pojetí.

Vše je tedy v bytě zbrusu nové. Když do něj vstoupíte, uvítá vás velká lavice a sytá červená barva. Nahoře vás ještě zaujme svítící nápis. Je to hříčka s příjmením klientky – Goldsteinová. Zlatá na vás pak jukne na různých místech. Nejvíce asi ve výklenku s umyvadlem, ale také v kuchyni, kde je oranžový obklad stěny velmi blízko zlaté barvě.

Můžete být v klidu, kdokoliv přijde, uvidíte ho, i když jste zabráni do sledování zajímavého filmu Foto: Můžete být v klidu, kdokoliv přijde, uvidíte ho, i když jste zabráni do sledování zajímavého filmuFoto: Garrett Rowland

Nejznatelnější téma duhy nalezneme v obývacím pokoji (určitě si nezapomeňte všimnout koberce a židlí u kuchyňského ostrůvku). Tam byl také renovován krb, který jako podtržení barevnosti okolí byl obložen bílým kamenem. Nová podlaha sjednocuje celý prostor a sahá až do kuchyňského koutu.

Ložnice je záměrně vyvedená v měkké kombinaci šedé a bílé spolu s černými a oranžovými prvky. Prádelník a ostatní úložné prostory navazují na psací stůl. Dětský pokoj má také mnoho úložných prostor. Zaujme i společenské mezipatro s gaučem, televizí a kulatým stolem.

Sytá oranžová se zlatým odleskem a duha na opěradlech židlí. Tady to musí ale chutnat! Foto: Sytá oranžová se zlatým odleskem a duha na opěradlech židlí. Tady to musí ale chutnat!, Foto: Garrett Rowland

Barvy, kontrastní bílá a odhalené cihly, to vše tu v bytě vytváří příjemnou a srdečnou pohodu. Dokonale odráží rodinný život klientky a zároveň harmonicky celou rodinu sbližuje, aniž by bránil kterémukoliv jejímu členu ve vlastní realizaci.

(fis)

Foto: Garrett Rowland / Ghislaine Viñas Interior Design

 Mohlo by vás zajímat:

Článek

Článek

Článek

Větší z koupelen dominuje kruhové zrcadlo pomyslně zaseknuté do dřevěné police ze staré fošny Foto:

Mladý pár si v Praze na Vinohradech zařídil byt inspirovaný Londýnem

Sprcha za drátosklem a nad umyvadlem police ze staré fošny?

reklama