reklama

Byt v paneláku prošel zásadní rekonstrukcí. Hlavní roli sehrál korek

Prostorný byt pro mladého muže v panelovém domě v Praze-Kobylisích prošel  rekonstrukcí Foto: Prostorný byt pro mladého muže v panelovém domě v Praze-Kobylisích prošel rekonstrukcíFoto: BoysPlayNice

Panely pokryl korek.

Výměna rozvodů či úprava dispozice koupelny nebo kuchyně jsou v panelových bytech běžnou součástí rekonstrukce. Jeden takto zrenovovaný byt však překvapí rozsahem, v jakém se tu uplatnil korek.

Prostorný byt pro mladého muže v panelovém domě v Praze-Kobylisích prošel rekonstrukcí. Na ploše 78 m² si majitel přál vytvořit jednoduše a jednotně působící interiér a jeho touhou bylo v co největší míře použít přírodní korek. A tak se tento materiál stal jedním z ústředních motivů bytu.

Vrána v regálu je neživá  Foto:

Objevuje se na podlahách téměř celé jeho plochy. Velkoformátová korková plovoucí podlaha s odolnou povrchovou úpravou vnesla do panelového dědictví komunismu nejen estetické kvality, ale i další výhody v podobě lepší akustiky i dodatečné tepelné izolace.

Korek se propisuje také na stěně koupelny, kde se kolečková korková mozaika stala zajímavým detailem vedle jednoduchého obkladu z šedé keramiky. Do koupelny s novým půdorysem se i díky přesunu pračky do samostatné niky v předsíni podařilo umístit kromě vany i sprchový kout.

Kuchyně je nově propojená s obývacím prostorem s jídelním stolem. Jednoduchá kuchyňská linka poskytuje komfortní prostor pro majitelovu zálibu ve vaření a dobrém víně.

Nad jídelním stolem visí korkový lustr z dílny designéra Benjamina Huberta, vyrobený z odpadu při výrobě zátek. V předsíni vítá příchozí mobilní stolička ze špalku a nika na klíče či připíchnuté odkazy s korkovými zády.

Autorem projektu je studio Formafatal.

Foto: Jakub Skokan, Martin Tůma / BoysPlayNice

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Celou kuchyňskou linku vyrobila truhlářská dílna Dyzyk dle autorského návrhu architektky Foto:

Mladý pár si v Praze na Vinohradech zařídil byt inspirovaný Londýnem

Sprcha za drátosklem a nad umyvadlem police ze staré fošny?

Článek

Inspirativní stavba Foto:

Dům u Pardubic díky neobvyklému tvaru a barvám zaujme na první pohled

Dům složený z různě barevných částí různé velikosti a z odlišného materiálu by mohl působit chaoticky, ale není tomu tak. Díky promyšlenému uspořádání působí jeho linie...

Článek


reklama