reklama

Chce to změnu? Vsaďte na tapety, jsou stále in. Tady najdete skvělou INSPIRACI

Stačí vytapetovat jednu stěnu a rázem změníte dojem z celého interiéru... Foto: Stačí vytapetovat jednu stěnu a rázem změníte dojem z celého interiéru...Foto: iStock

Chcete rychle osvěžit interiér, ale nevíte jak na to? Vytapetujte si byt. Vybrali jsme několik vydařených příkladů, které vás utvrdí v tom, že tapetám neodzvonilo, ale naopak jsou pořád v kurzu. A zaslouženě...

Máte pocit, že už to doma není ono a chtěli byste nějakou změnu? Každý interiér si ji dříve nebo později vyžádá. A i my obměnu v bytě skutečně potřebujeme z psychologického hlediska. Jak to ale udělat, aby to u vás doma prokouklo a zároveň vás to nezruinovalo? Doporučujeme vám zkusit nestárnoucí tapety – dnes najdete v nabídce opravdu nádherné vzory a nejrůznější barvy. Ano, vymalovat stěny není určitě k zahození, ale pokud je navíc zkombinujete s tapetami, váš interiér rázem prokoukne. 

Přiznejte se! Nikoliv ale s tajemstvím

Přiznané cihly jsou fenoménem poslední doby, avšak ne každý by to chtěl vzít opravdu od základů, a jal se oklepat omítku. A právě od toho jsou tady tapety, které imitují přiznané cihly, a to hned na několik způsobů. Jaké zvolíte barevné provedení, je jenom na vás. Bude to antracitové, klasické s oranžovým podtónem, nebo se necháte zlákat odstínem koňaku? Těmto tapetám to mimo jiné sluší s přírodními materiály. Proto se s klidnou duší spolehněte na dřevo. A místo koženkové sedačky, vsaďte na tu látkovou s výraznou režnou nití. Ve finále nezapomeňte na všudypřítomnou zeleň. 

Přiznané cihly na tapetě Foto:

Tapeta - Přiznané cihly Foto:

U „cihlových“ tapet ještě chvíli zůstaneme. Máte-li v obýváku výklenek, který supluje moderní podobu obývákové stěny, můžete tento prostor zvýraznit a tím ho vytáhnout ze stereotypu interiérovou tapetou. Díky zemitým barvám na vlně čokoládového kakaa budou na pohled hřát.

Přiznané cihly a prázdné rámečky. Zajímavá kombinace... Foto:

 

Klasická elegance

Koho by napadlo, že dlažba s geometrickými motivy může spojit síly s renesanční tapetou a navíc jim to může tak ladit. Pamatujte ale, že vždy může zářit jedno, nebo druhé. Nikdy ne obojí. V případě, že milujete šedou, nádech nadčasového luxusu a navíc do obýváku chcete otisknout ženskou stopu, tak ten styl je ten váš.

Vintage tapeta Foto:

 

Tady bydlí Esmeralda

Hráškově zelená se zlatou jdou ruku v ruce a pozvedají obývák do stylových výšin. Hřejivost zlaté barvy vždy znásobí intimní nasvícení, proto investujte do lampičky se stínítkem. A o to víc, když jsou v tapetě zastoupeny tu a tam třpytící se detaily. Milujete nábytek s nádechem starých časů? Pak barokní křesílka spolu s nábytkem zneutralizuje klasický textilní gauč. Ať to u vás není jako na zámku.

Tapeta - Zelenozlatá Foto:

Prima tip: Máte-li však v plánu pochlubit se výraznou renesanční tapetou, využijte její krásy. A místo obrazů, pověste na stěnu jen prázdné rámy. Získáte tak vysoce nevšední doplněk.

 

Z chladné Skandinávie skočte do víru vášně

Milovali jste jednoduchost a strohost severu, avšak postupem času jste změnili názor a zatoužili po paletě barev, které umějí zahřát a rozptýlit špatnou náladu? Nemusíte hned vyrazit pro nový nábytek, postačí nalepit tapetu v barvě jahodové zmrzliny s efektem batiky, jež při troše fantazie evokuje krémovou zmrzlinu z červených plodů.

Červená tapeta... Foto:

 

Starý dobrý „cibulák“ patří do ložnice

Bílý strop a tapeta s tyrkysovým podkladem, která rozkvete bílými květy. Možná byste tuto krásu vykouzlili i s válečkem, avšak tapeta vám zajistí stejnoměrnost a jedinečný vzhled. Snídani do postele však musíte servírovat povinně v tradičním a českém cibuláku.

Tapeta do modra v ložnici Foto:

 

Vpusťte dřevotřísku na scénu

Říkáte si, že tapetu má doma každý, a tak hledáte něco, čím bude váš domov vynikat? Obložte si dominantní stěnu v místnosti dřevotřískou. A naopak zbývajícímu zdivu ponechejte sněhově bílý nátěr. Zrenovované stařičké retro kolo bere dech hned na podruhé. Pokud se řadíte k zapřisáhlým cyklistům nebo vám shodou okolností straší na půdě, dejte mu druhou šanci. 

Dřevotříska v interiéru Foto:

-lz-

reklama