reklama

Chcete nezapomenutelný zážitek? Vyzkoušejte glamping v africké divočině

Glamping v africké divočině Foto: Glamping v africké divočiněFoto: Mahali Mzuri Safari Camp

Umíte si představit stanování v divoké africké přírodě? Může být nezvykle pohodlné a luxusní.

Možná jste už někdy slyšeli o jednom z aktuálních trendů, který se v několika posledních letech ujal mezi cestovali. Nazývá se jednoduše glamping (spojení anglického glamour a camping, což je možné přeložit jako kouzelné či luxusní kempování) a jeho princip je úplně jednoduchý. Vyjedete si do nádherné přírody nebo exotické lokality jako při klasickém kempování, přitom ale máte záruku ubytování s vysokým standardem, a to se vším, co k němu patří.

Glamping má překvapivě dlouhou tradici

Vyznavačům klasického kempování se glamping může zdá jako moderní výstřelek. To ovšem není tak docela pravda. Původ glampingu sahá mnohem dál, než by se na první pohled mohlo zdá. Zámožní cestovatelé a panovníci, kteří byli v minulosti nuceni často cestovat, se při svých cestách neradi vzdávali pohodlí, na něž byli zvyklí. Proto s sebou vozili zázemí, které jim zajišťovalo navyklý standard i v divoké přírodě. Odtud vychází inspirace pro současný glamping.

Glamping v aftické divočině Foto: Glamping v aftické divočiněFoto: Mahali Mzuri Safari Camp

Mezi nejnovější glampingové resorty můžeme bezpochyby započítat také Mahali Mzuri Safari Camp v africké Keni. Oficiálně byl jeho provoz zahájen v srpnu 2013. Jedná se o hotelový komplex složený z dvanácti luxusně zařízených stanů, který je umístěný v národní rezervaci Masai Mara poblíž národního parku Serengeti.

Pohodlí v srdci přírody Foto: Pohodlí v srdci přírodyFoto: Mahali Mzuri Safari Camp

Bydlení ve stanu nebylo nikdy pohodlnější

Celý projekt se snaží o šetrný přístup k okolnímu prostředí. V rámci architektury se tato koncepce projevila ve volbě odlehčených materiálů a v designu stanů. Ubytovací jednotky se snaží svými architektonickými prvky nevybočovat z regionálních zvyklostí, aby nerušily divokou přírodu. Mahali Mzuri také usiluje o podporu turismu, ale pouze v takové míře, aby neškodil místnímu ekosystému. Z těchto důvodů mohou být stany obsazeny maximálně 24 lidmi naráz. Součástí snah o udržitelný rozvoj lokality je také zaměstnávání místních pracovníků. Těch je mezi zaměstnanci kempu převážná většina.

A co mohou návštěvníci očekávat? Jak už bylo naznačeno výše, rozhodně se mohou těšit na pohodlí téměř jako v pětihvězdičkovém hotelu. K dispozici mají bar, nekonečný bazén nebo bezdrátové připojení k internetu. Mezi ty méně obvyklé nabídky patří třeba možnost výletu s cílem poznat místní komunitu (respektive domorodý kmen), udělat si výpravu do divočiny nebo se nad ní aspoň proletět horkovzdušným balonem.

Mahali Mzuri patří do Virgin Limited Edition Sira Richarda Bransona, která je v oblasti ubytování zárukou neobyčejných zážitků. Safari Camp se tak zařadil do kolekce unikátních příbytků z celého světa.

Čím je exkluzivnější lokalita, tím víc peněz si musí zájemci o ubytování připravit. V případě keňského Safari Campu začínají ceny mimo hlavní sezonu na 640 dolarech za osobu a noc.

Klára Beščecová

Foto: Mahali Mzuri Safari Camp


Mohlo by vás zajímat:

Článek

Jak si kdo ustele... Z této oválné postele po drobných úpravách vznikne vířivka Foto:

Finský hotel láká na sněhové safari

Sledujte polární záři přímo z postele.

Článek

Cabin Foto:

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

Bydlení na stromech slaví ve světě úspěch. Ve Švédsku tento nápad dotáhli ještě dál. V borovém lese vybudovali rovnou celý hotel.

Článek

Hotelový komplex Gili Lankanfushi na Maledivách je podle portálu Trip Advisor se stovkami tisíc uživatelů nejoblíbenější na světě Foto:

Nejoblíbenější hotel světa leží 8000 km daleko

Uživatelé největšího cestovatelského portálu TripAdvisor loni nejlépe hodnotili Hotel Gili Lankanfushi na Maledivách. Z českých hotelů si v anketě vedl nejlépe pražský...


reklama