reklama

Chlapík si koupil staré auto a předělal ho na nejrychlejší vířivku na světě

Co se starým autem? Předělat ho na vířivku Foto: Co se starým autem? Předělat ho na vířivkuFoto: World's Fastest Hot Tub

Dvojice inženýrů z Los Angeles přestavěla auto na vířivku. Na nejrychlejší vířivku na světě! Motor auta hřeje vodu a ještě vířivku pohání!

Nedávno přestavěná „amerika“ není jejich první pojízdnou vanou. Inženýři Phil Weicker a Duncan Forrester přestavěli v podobném duchu jiné, menší auto už v roce 1996, tehdy ale s nevalným výsledkem. Myšlenky se přesto nevzdali, ale naopak ji pojali dokonce velkoryseji – rozhodli se, že tentokrát přestavějí na vířivku rovnou Cadillac.

Zvolený model De Ville z roku 1969 byl zkonstruovaný s důrazem na výkon i rychlost, což jej podle názoru obou zručných mechaniků předurčovalo i pro záměr zbudovat nejrychlejší vířivku na světě. Staré auto s pětilitrem podávajícím výkon 375 koní pořídili za pouhých 800 dolarů (20 000 Kč), a na projektu následně pracovali celých sedm let.

Paráda Foto: Paráda! Foto: Video Screenshot

Aby vana do auta správně zapadla, hoši zhotovili nejprve překližkovou maketu Foto: Aby vana do auta správně zapadla, hoši zhotovili nejprve překližkovou maketuFoto: World's Fastest Hot Tub

Díky promyšlenému uspořádání vše funguje, jak má. Efektní počin sice smáčí volant ve vodě, auto ale živlu celkově úspěšně vzdoruje. Pedál plynu i brzdy nahradily páky na boku vozu, které nápadně připomínají ovládací prvky z motorového člunu. Vodotěsné přístroje jsou svrchu palubní desky a elektrické ovladače na rámu čelního skla. Obvyklejší pérování nahradila hydraulika, která výtečně přizpůsobuje nastavení podvozku tuně vody, kterou vana pojme.

Kdo by se nechtěl projet v tak nádherné vaně?  Foto: Kdo by se nechtěl projet v tak nádherné vaně? Foto: World's Fastest Hot Tub

Třebaže slova o rychlosti vyznívají v souvislosti s vířivkou ponejvíce jako nejapný vtípek, Phil s Duncanem byli jiného názoru a rychlost vany otestovali. Na kolik napuštěnou vířivku v poušti rozjeli, prozrazují v tomto videu.

Více informací o pojízdné vířivce najdete na Facebooku nebo na Philově a Duncanově webu

Tady mrkněte na celou věc na videu:

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Kompaktní přenosný vařič, gril a nabíječka v jednom Foto:

Gril, vařič a nabíječka na mobil v jednom? Jde to

Nepotřebujete zásuvku, jen pár šišek a dobijete si mobil.

Článek

Musí mít láhev nutně tvar válce?  Foto:

Je tohle nejpraktičtější PET lahev všech dob?!

Vejde se vedle notebooku a nepřekáží.

Článek

reklama