reklama

Chtěli zajímavé místo k práci, tak si postavili „lodní“ dům

Oválnými okny a vrchní terasou na způsob paluby se tento dům nepřehlédnutelně hlásí k lodím – voda ale nikde kolem žádná není Foto: Oválnými okny a vrchní terasou na způsob paluby se tento dům nepřehlédnutelně hlásí k lodím – voda ale nikde kolem žádná neníFoto: www.houzz.de

Loď na souši.

Dvojice grafických designérů zatoužila po tvůrčím prostředí a postavila si atelier v přírodě inspirovaný loděmi a stylem 30. let.

Pět let hledala Priska Wollein a Matthias Fischer z Designstudia M8 dům, v němž by mohli tvořit. Představovali si stavbu na pozemku, kde by se stírala hranice mezi vnitřními prostory, terasou a zahradou, stejně jako mezi pracovní a soukromou částí. Když se jednoho dne uvolnil pozemek v sousedství jejich domu v Königs Wusterhausenu (městě ležícím 30 km jihovýchodně od Berlína), neotáleli a začali stavět.

Ve spolupráci s architektem, který už odjakživa chtěl postavit „lodní“ dům a s nadšením páru pro klasickou modernu pak vznikl vysněný atelier.

„Během práce sedíme pokaždé někde jinde. Buď u počítače, na laminátových židlích Eames, nebo venku,“ popisuje tvůrčí i životní duo Foto: „Během práce sedíme pokaždé někde jinde. Buď u počítače, na laminátových židlích Eames, nebo venku,“ popisuje tvůrčí i životní duoFoto: www.houzz.de

Ač široko daleko není moře, řeka ani rybník, dům se hlásí ke klasické architektuře hausbótu. „O takovém projektu jsem už dlouho uvažoval, s oválnými okny, palubou a detaily odkazujícími na parníky,“ popisuje architekt Frank Müller. „Ztroskotaný atelier“ navrhl v úzké spolupráci s vlastníky, kteří zpočátku sice vodní tematice příliš nakloněni nebyli, na kolaudaci už ale přišli v námořnických trikách.

Fasáda přízemní části je opláštěná termodřevem. Jedná se o latě, které po tepelné úpravě nelákají škůdce. Převis terasy, či spíše „horní paluby“ chrání před deštěm a sluncem jak fasádu, tak i obyvatele procházející kolem domu. I díky tomu je ve vedru uvnitř o deset stupňů méně než venku.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Piknik můžete mít každý den .... Foto:

20 zelených nápadů inspirovaných přírodou

Pohled do zeleně je osvěžující.

Článek

Hausbót - Obrázek 1 Foto:

Postavte si s námi hausbót (1. část)

Veverky za domem, žebrající labutí rodina u terasy a kolem místo aut jen tiché lodě sunoucí se jako výjevy ze zpomaleného filmu. Pokud vás představa idylického hausbótu...

reklama