reklama

Co je to? Můžete to mít doma

Tvor z jiného světa. Můžete s ním sepsat třeba své paměti Foto: Tvor z jiného světa. Můžete s ním sepsat třeba své pamětiFoto: Bhuto.com

I praktické věci mohou být hravé.

Jako třeba stolní lampička na úvodní fotografii. Osvětlení domácnosti už dávno neznamená jen tupé světlo vycházející od stropu z jediné žárovky uhnízděné pod jednoduchým cylindrem. Dnes může být zdroj světla velmi nápaditým bytovým doplňkem, který dokáže místnost nejen prozářit, ale také jej ozdobit a dodat osobitost.

Od druhé poloviny 19. století, kdy se Thomas Alva Edison prosadil jako vynálezce žárovky, si člověk lampy uzpůsobil k různým účelům. Jste večer unavení a nikdo vám nerozumí? Tahle lampička vás určitě pochopí Foto: Inwidea.comZahánějí tmu za dveře veřejných budov a kanceláří, dokážou ale také teple prosvětlit náš domov.

Stolní lampy nám mají pomoci nekazit si v přítmí oči, zvlášť ve chvíli, kdy pracujeme, čteme si a podobně. Je to ale opravdu jen šero, kdy nám mohou účelně pomoci. Nejsou totiž primárně určeny do úplné tmy, tu potlačit nedokážou, jsou pouze doplňkem k dalšímu světlu.

Dokážou zato rozsvětlit tmavší kout a navodit útulnou atmosféru pro klidný odpočinek. A nebyl by to lidský důmysl, aby si i s tak jednoduchou záležitostí, jakou lampičky jsou, nepohrál. Stačí rozvinout fantazii a vyzařovat blahodárné světlo může prakticky cokoliv, jen se podívejte do naší galerie, jaké tvary mohou nést světlo.

 

(fis)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Výkvět tvořivosti v podání Jošioka Tokujiny Foto: Moroso Bouquet

Křesla, s nimiž si návrhář vyhrál

Pro jednotlivá, pěkně tvůrčím způsobem pojatá křesla, se člověk snadno nadchne. Nakolik se ale budou hodit domů, ovšem záleží na okolnostech.

Článek

Článek

Matthew Williamson navrhuje už 15 let dekory tapet a látek v kontrastním barevném stylu Foto: wallpaperboutique.co.uk

Exotické tapety hýří fantastickými dekory

Máte slabost pro luxus a výjimečnost?

reklama