reklama

Co takhle dovolená v bunkru z 2. světové války?

Za zrezivělými dveřmi je obývací místnost a ložnice v jednom Foto: Za zrezivělými dveřmi je obývací místnost a ložnice v jednomFoto: B-Bild

Rekreační sídlo zřízené ve válečném bunkru si získává přízeň betonovými zdmi a spartánským vybavením.

Dispozice nejsou ohromující. Bunkr z poloviny zapuštěný v zemi nabízí svým obyvatelům 9 m² a sotva dva metry na výšku. Minimu prostoru odpovídá i množství nábytku, který je také většinou na míru, aby využil každý centimetr místa. Rekreační objekt architekti z belgického studia B-ILD zařídili pro 4 osoby, pro něž relikvie skýtá jen to nejnutnější vybavení. Pavilon Bunkr, jak své dílo nazvali, stojí v nizozemské vesnici Fort Vuren, jež je součástí holandského obranného systému, který je od konce II. světové války mimo provoz.

Chátrající objekt se dočkal renovace díky reklamě jisté belgické agentury, která v soutěži nabídla atypickou dovolenou dvěma rodinám. Jakmile propagační akce skončila, zůstal zrekonstruovaný bunkr k pronájmu.

Při zařizování bunkru se architekti inspirovali chatou Cabanon de Vacances, kterou si designér Le Corbusier vybavil víceúčelovým nábytkem. Každý jeho kus lze zasunout, odsunout či sklopit. Stoličky slouží zároveň jako noční stolky nebo jako schůdky zpřístupňující horní lůžka.  

Zdi lemují palandy s úložným prostorem vespod Foto: Zdi lemují palandy s úložným prostorem vespodFoto: B-Bild

Na omezený interiér navazuje terasa vhodná k venkovnímu vaření, slunění nebo i večernímu posezení. Její prkenná podlaha odkazuje na otisk bednění, do něhož dělníci lili beton bunkru.

Foto: B-Bild

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Jak si kdo ustele... Z této oválné postele po drobných úpravách vznikne vířivka Foto:

Finský hotel láká na sněhové safari

Sledujte polární záři přímo z postele.

Článek

Cabin Foto:

Jako v Eragonovi: Švédský hotel ubytovává své hosty na stromech

Bydlení na stromech slaví ve světě úspěch. Ve Švédsku tento nápad dotáhli ještě dál. V borovém lese vybudovali rovnou celý hotel.

Článek

Tak tohle by mohlo stát za to, co myslíte? Foto:

Tento iglú hotel zve na netradiční ledovou dovolenou. Vyzkoušíte to?

Hotel je opravdu nevšední a nabízí velké dobrodružství. Je celý vytesán z okolního sněhu. Použito je asi 3000 tun. Ubytováni budete v iglú pokojích, v romantických...

reklama