reklama

COOL nábytek: Stolek z kola z boeingu, skříňka ze staré bomby

Nábytek vzniká z kusů a dílů, které by skončily ve šrotu Foto: Nábytek vzniká z kusů a dílů, které by skončily ve šrotuFoto: profimedia

Lampičky, stoly, hodiny a spoustu dalších věcí do bytu dokáže vytvořit britská firma Fallen Furniture ze starých letadel.

Výraz válečný kabinet získal nový význam: už to není jen úzký okruh generálů a politiků pověřených vedením války či bojových operací, ale i luxusní kus nábytku vyrobený z kazetové munice. Dva bratři, Ben a Harry Tucker, si v britském městě Bath založili firmu Fallen Furniture, která zachraňuje části starých letadel – nutno podotknout, že jen výrobky britské provenience. Z odpadu tak vyrábějí ultramoderní luxusní nábytek, který prodávají až za 50 000 liber (1 850 000 Kč), jako je právě zmíněný kabinet, jehož výroba trvala 6 měsíců. V jejich nabídce najdete konferenční stolky – z dveří od nouzového východu či kola letadla, lampičky i hodiny. Používají kola, motory, křídla a dokonce i bomby ze starých britských letadel, které proměňují v reprezentativní kousky.

(mar)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Spojení peněz s nápaditostí vede k eleganci namísto okázalosti. Věc ve světě, především ale v České republice spíše vzácná Foto:

Jak se stavěl dům z boeingu

V kopcích nad městem Malibu v Kalifornii stojí dům postavený z Boeningu 747, který jsme si včera představili. Pojďme se podívat, jak se dům stavěl.

Článek

Přistavěná vystupující část skýtá prostor pro dvě lůžka a současně opticky narušuje původní fádní kvádr Foto:

Hádejte, z čeho je postavený tento dům?

Původně to byl kontejner. Dnes je to luxusní domek uprostřed přírody.

Článek

Tvarem převratné obydlí díky nízkému těžišti zůstává stabilní Foto:

Co takhle bydlení ve vodě? Dům Exbury egg vám to umožní

Exbury egg dává možnost zahnízdit ve vodě.

reklama