reklama

Dejte se na fialovou! Jak uvést nejžhavější barvu sezony do interiéru?

Fialová je trendy! Foto: Fialová je trendy!Foto: istock.com

Levandulová, pudrově fialová, mysticky tmavá… Je jedno, jakou tvář fialové zvolíte, bude to letos zkrátka nejvíc. Fialová je barva sezony, tak ji přece zkuste!

Kdo ji zvolí, měl by ji mít vysloveně rád, i kdyby nebyla nyní tolik v kurzu! Patří k těm barvám, které každému nesedí, a navíc pohlcuje světlo. Ale pokud máte fialovou jen trochu rádi, běžte do ní a vaše bydlení dostane úžasný rozměr.

Fialová je barvou mystiky, rozjímání, věd a duchovního rozvoje. Je to barva intuice a věcí skrytých, ale také dnes supermoderní záležitost, která by vám neměla ujít. Tato barva je adaptabilní pro všechny styly. Nábytek ve fialové barvě dokáže váš interiér skvěle oživit a probudit v něm originalitu a rafinovanost.

Barva vznešených  

Po celá staletí lidé věřili, že má fialová barva magickou moc, která stimuluje a uklidňuje. Vždyť je spojením dvou základních barev – červené a modré, díky kterým dochází ke spojení dvou protipólů jako například lásky a moudrosti, těla a duše či země a nebe. Ve starém Orientu byla fialová symbolem vznešenosti. Dovolit si ji mohli pouze bohatí lidé, jelikož tato barva byla výrobně nejdražší, což platí i dodnes. Po první světové válce začala být fialová vnímána jako symbol svobody.

Působí majestátně i útulně. Foto: Působí majestátně i útulně. Foto: istock.com

 

Dejte ji do ložnice!

 

Opravdu, tam bude přímo božská. Ložnici zklidní a dá jí punc relaxační zóny. Ať už zvolíte tmavou či lehce pudrovou variantu fialové, bude se vám v ní spát blaze. Fialová barva totiž neláká k aktivitám! Je to barva plná mystiky a důstojnosti, podněcující kreativitu i vášeň. A to v ložnici rozhodně chceme! Skvělá bude také v něžných pudrových tónech v dětském pokojíčku, kde bude působit uklidňujícím a útulným dojmem.

Fialová se skvěle hodí do ložnice. Foto: Fialová se skvěle hodí do ložnice. Foto: istock.com

S čím ji kombinovat?

Určitě se shodneme, že fialová je dost výrazná barva, a pokud nemáte mnoho zkušeností, držte se klasických kombinací jako je fialová a černá, fialová a bílá, fialová a přírodní starorůžová. Krásně jde dohromady s tóny šedé, vedle nich krásně vynikne. Pro světlejší a klidnější vyznění interiéru kombinujte fialovou se světlými barvami, ale když chcete, aby váš interiér vyzněl dramatičtěji a mystičtěji, určitě zkuste fialovou kombinovat s černou nebo se zlatou! Nepsané pravidlo říká, že v jedné místnosti by se měly doplňovat dvě až tři barvy, včetně nábytku či doplňků.

Fialová v obýváku? Proč ne! Foto: S čím fialovou kombinovat? Foto: istock.com

Kam raději ne?

Příliš se nehodí do místností, kde je málo světla a prostoru. Vyvarujte se fialových ploch v malých prostorách, nedávejte ji do chodeb a vstupních hal bez oken. Kvůli svému optickému působení není příliš vhodná ani do koupelny.

Levandule je symbolem fialové. Foto: Levandule je symbolem fialové. Foto: istock.com

(ku)

Další články:

Článek

Ložnice je jedním z míst, kam moderní květinové vzory dostaneme naprosto bez problémů. Třeba na povlečení, přehozech nebo závěsech.  Foto:

Květinové vzory v interiéru: Pozvěte domů barvy, svěžest i exotiku

Vzory s rozkvetlými květinami se drží v popředí už několikátou sezonu a ani letos neustupují ze své slávy. Nebojte se jich, vždyť s nimi do interiéru dostanete přívětivou...

Článek

Jakou barvu má vaše povlečení? Foto:

Jakou barvu má vaše povlečení? Tohle o vás a vašem milostném životě prozradí červené, bílé či třeba modré

Kdo kromě vás samotných zná dokonale vůni vaší kůže i vlasů? Přece vaše povlečení! Máte ho nejraději modré, růžové, případně čistě bílé? Nebo preferujete sytě žlutou nebo...

Článek

Brosková barva oživí váš domov! Foto:

Brosková vládne! 5 způsobů, jak nejmodernější barvu sezony propašovat domů

Je to oficiální – nejžhavější barva této sezony je broskvová. Ale pozor, ne jen tak nějaká zmrzlinová nádhera. Ta opravdu nejvíc “in” je tlumená, se zaprášeným tóny...

 

reklama