reklama

Design, který si hraje

„Návrat poezie do života skrze design,“ tak definuje své profesní motto Helena Dařbujánová Foto: „Návrat poezie do života skrze design,“ tak definuje své profesní motto Helena DařbujánováFoto: archiv Helena Dařbujánová

Její práce jsou tak trochu zjevením. Aby ne, když jsou útěkem ze sešněrovaného světa architektury. Úspěšná designérka Helena Dařbujánová koncem dubna otevře svůj vlastní obchod.

Architektura je světem mužů. Je světem ostrých lokrtů, tahu na branku, tvrdé konkurence. Není divu, že není příliš mnoho architektek. Jednou z nich je Helena Dařbujánová, která však z tohoto světa vykročila jednou nohou do mnohem podle svých slov svobodnějšího, hravějšího a přátelštějšího světa designu.

A má úspěch, díky kterému si může nyní dovolit otevřít vlastní obchod v Praze na Letné – 28. dubna.

 

Výstava v Trojském zámku Foto: Facebook Helena DařbujánováVýstava v Trojském zámkuFoto: Facebook Helena Dařbujánová

Helena Dařbujánová, autorka nekonformního nábytku a interiérových doplňků z originálních materiálů se proslavila dámským Budoárem Lola, který byl v roce 2012 vybrán jako součást společné expozice Czech selection pro reprezentativní výstavu Maison & Objet v Paříži.

Dámský budoár Foto: archiv Helena DařbujánováDámský budoárFoto: archiv Helena Dařbujánová

Slavná jsou také její sedátka Makronky či klec Když ptáčka lapají (úvodní foto). V obchodě najdete kousky řady dalších slavných českých i zahraničních designérů.

Makronky Foto: Facebook Helena DařbujánováMakronkyFoto: Facebook Helena Dařbujánová

Jak zdůrazňuje Helena Dařbujánová, vše bude nejen k vidění a ke koupi, ale také k užívání: „Moje vize je taková, že se tu bude prodávat veškerý můj sortiment a k tomu budeme spolu s našimi zákazníky pít čaj z Vyšívaného porcelánu od Dity P., vodu ze skleniček od Bommy, víno taktéž ...“

„Návrat poezie do života skrze design,“ tak definuje své profesní motto Helena Dařbujánová.

Design je hra... Foto: archiv Helena DařbujánováDesign je hra...Foto: archiv Helena Dařbujánová

 

reklama