reklama

Designér se dvěma syny si zařídil parádní bydlení v bývalé továrně z 50. let

Místnost s převahou chladných materiálů protepluje dřevo Foto: Místnost s převahou chladných materiálů protepluje dřevoFoto: Atelier moderno

Decentní byt v ošklivé továrně.

Designér se dvěma syny a neúnavným teriérem Winstonem si zařídili parádní bydlení v bývalé menší továrně z 50. let. Navenek průmyslová stavba v kanadském Montrealu splývá s okolní šedí, uvnitř ale překypuje skvostnými detaily. Projekt je dílem Atelieru moderno.

Za robustními zdmi někdejší továrny ve čtvrti Mile-Ex lze obdivovat vydařený minimalistický byt. Vstupní chodba ústí do jídelny s kuchyňským koutem. Místnost je zařízena moderně: nerezový sporák, bílý pracovní kuchyňský ostrůvek a velká dubová skříň i stůl jsou soudobého střihu.

V této domácnosti není ženská ruka, ba ani tlapa feny Foto: V této domácnosti není ženská ruka, ba ani tlapa fenyFoto: Atelier moderno

Schodiště s jediným podélným nosníkem vede na zelenou střešní terasu, kde lze pobývat v naprostém soukromí. Soukromé pokoje tří mužů jsou řazeny za sebou, ale nejsou průchozí. Koupelna při ložnici hlavy domácnosti vyniká nápaditou kombinací materiálů od cihel přes nerez, lakovaný beton a exotické dřevo. Z pultu vedle umyvadla šlehají v koupelně postradatelné plameny.

V obývacím pokoji se setkává moderní nábytek se starou komodou a křesly, které patřily otci obou mužů. Staré a nové se neruší, bok po boku tu stojí s hrdou vzdorovitostí.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Stavby Franka Gehryho přepisují učebnice architektury Foto:

Tančící dům má nového bratříčka: Brouka od slavného architekta Franka Gehryho

Když se otevírá nová stavba Franka Gehryho, je to vždy senzace a mnohdy i významný okamžik ve vývoji architektury.

Článek

Tvarem převratné obydlí díky nízkému těžišti zůstává stabilní Foto:

Co takhle bydlení ve vodě? Dům Exbury egg vám to umožní

Exbury egg dává možnost zahnízdit ve vodě.

Článek

Minibyt v Paříži Foto:

Dovedete si představit byt o 8 m²? V Paříži si ho můžete pronajmout

Nejmenší byt nabízený v Evropě k pronájmu je menší než vězeňská cela.

reklama