reklama

Díky mobilům je druhý nejbohatší muž světa. Prohlédněte si jeho dům

Dům krátce po jeho dokončení koupil americký podnikatel a filantrop Benjamin N. Duke. Foto: Dům krátce po jeho dokončení koupil americký podnikatel a filantrop Benjamin N. Duke.Foto: Playboy.com

Když druhý nejbohatší muž na světě Carlos Slim Helú letos na jaře nabídl k prodeji svůj dům v New Yorku, objevilo se jen několik málo fotografií interiérů.

Pokaždé, když si někdo v Americe zavolá, přiteče tomuto muži pár drobných. Těch pár drobných podle odborníků udělá za hodinu 50 až 60 milionů dolarů. Podívejte se s námi dnes do jeho newyorské rezidence, kterou měl k tomu, aby v tomto městě mohl občas přespat.

Díky nám máte možnost projít se vnitřkem úchvatné budovy z roku 1901 a popustit přitom uzdu své fantazii – to proto, že je na prodej.

Pět pater, 25 místností a mimo jiné 11 krbů – to vše byste měli k dispozici v domě s poněkud komplikovaným jménem Benjamin N. and Sarah Duke House. Najdete ho na rohu Páté avenue a 82 Východní ulice poblíž Central Parku. Dům nabízí výhled z terasy na sousední Metropolitní muzeum umění a mexický magnát Carlos Slim ho koupil v roce 2010 za 44 milionů dolarů s tím, že jej bude využívat během svých obchodních cest do New Yorku. Letos v květnu ho ale nabídl k prodeji za téměř dvojnásobek ceny, tedy 80 milionů dolarů.

Velkorysá okna vpouští do interiéru dostatek světla. Foto: Velkorysá okna vpouští do interiéru dostatek světla.Foto: Playboy.com

To na druhou stranu není zase až tak hrozivá částka, když si uvědomíme, že Carlos Slim Helú je po Billu Gatesovi druhým nejbohatším mužem na světě. Jeho majetek, založený na telekomunikačních firmách, se odhaduje na 77,1 miliardy dolarů.

(mil)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Z výšky sídlo Marcuse Perssona působí, jako by bylo opuštěné kdesi v přírodě. Kdepak, nachází se v Los Angeles, ve čtvrti Beverly Hills!  Foto:

Zakladatel Minecraftu Marcus Persson koupil dům plný neuvěřitelných věcí

Tvůrce slavné počítačové hry Minecraft Marcus Notch Persson koupil dům, který oslňuje moderním přepychem a neuvěřitelnou sbírkou hravých věciček. Vyfoukl ho rapperovi Jay...

Článek

MMM Corones Foto:

Slavná architektka Zaha Hadid postavila na vrcholu hory jedinečné muzeum

Spojení dvou slavných jmen, oba jsou profesionálové a bezesporu je můžeme označit za legendy. Každý vynikl v jiném oboru. Jeden v architektuře, druhý v horolezectví. A...

Článek


reklama