reklama

Díky věcem po babičce vykouzlila designérka osobitý domov

Nábytek je po prarodičích a z druhé ruky Foto: Nábytek je po prarodičích a z druhé rukyFoto: Kate Ratner Designs

Tento osobitě pojatý byt v Sydney si zařídila návrhářka interiérů Kate Ratnerová se svým přítelem Michaelem Taitem. Prostor v prvním podlaží někdejšího průmyslového stavení posledních šest let sloužil jako sklad a prohlídku komplikovaly hromady zaprášených vlhkých beden. Mladý pár se ale rozhodl rychle. Prostor koupili a po vyklizení a nutných opravách v něm zařídili velkou kuchyni, dvě ložnice se skleněnými dveřmi, které pomáhají prosvětlovat středovou obývací část.

Loft zařídili výhradně starožitným nábytkem buď po prarodičích anebo z druhé ruky. Kate starý nábytek a další staré věci sbírala už několik let. „Nedávno mi zemřela babička a u ní doma jsme objevili spoustu zašlých, ale krásných věcí po dědovi. Nejradši mám jeho sbírku starých visacích zámků,“ rozplývá se Kate. Podobnou veteší se obklopuje doma i v práci. „Mám ráda věci, které mají nějakou minulost a vyprávějí příběhy. Prostor díky nim nabývá kromě praktičnosti i emočního rozměru,“ vysvětluje své zaujetí pro staré věci. „Prostory, které mám ráda, nikdy nejsou předesignované či jinak přehnaně promyšlené,“ dodává ke svému stylu.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

"Věřte svým instinktům a zařiďte si domov tak, jak vám to vyhovuje," říká Eimear Nic an Bhaird z Dublinu Foto:

Majitelka bytu miluje design. A ještě k tomu retro

Pojďte si s námi projít domek z 30. let v Dublinu. Možná že ne všechno je přenosné do české kotliny, ale jedna věc určitě: Majitelka se nebála vytvořit si místo podle...

Článek

Článek

Stačí pár věcí. Vyrobil truhlář Jakub Repper Foto:

Také milujete „recy věci“?

Palety jsou zkrátka fenomém. Lze s nich kouzlit neuvěřitelné kreace.

reklama