reklama

DIY: 5 senzačních velikonočních dekorací, které hravě zvládnete na poslední chvíli

Vyzdobte si svůj byt jarně! Foto: Vyzdobte si svůj byt jarně!Foto: istock.com

Ať už za to může jarní únava, nebo neustálý shon, stále ještě nemáte byt jako nazdobenou velikonoční klícku? Nevadí! Jestli si chcete letošní Velikonoce opravdu stylově užít, ještě to stihnete a bez velké námahy!

Zatímco Vánoce vítáme většinou v plné polní, na velikonoční výzdobu se tolik netrpí. A je to škoda! Vždyť co vám lépe vlije jaro do žil než trocha kreativity, veselých barev a milého jarního kýče? Velikonoční výzdoba rozzáří váš byt, a i když se budou venku ženit všichni čerti, na vás si zima už nepřijde. Máme pět nápadů, které ještě do Velikonoc krásně stihnete.

1) Ozdobené klícky

Na tuhle půvabnou romantickou dekoraci budete potřebovat jen několik starých ptačích klícek, trochu nátěrové barvy a spousty vajíček a květin. Pro klícky se vydejte na bleší trh, do bazaru nebo přímo do obchodů s old fashion dekoracemi. Pak už jen klícky natřete, je-li to potřeba, a dovnitř naaranžujte vajíčka a květiny. Oboje může být klidně umělé!

Vyzdobte si byt jarně! Foto: Vyzdobte si byt jarně! Foto: istock.com

2) Narcisová zahrádka

Krásné, jarní, rustikální a snadné! Tuhle narcisovou zahrádku v bytě budete prostě milovat. Sežeňte nějaké lískové bedýnky nebo dvě tři staré palety, očistěte je a natřete bílým balakrylem, přičemž se nemusíte snažit o nějakou velikou dokonalost! Čím syrovější vzhled, tím lépe. Bedýnky naaranžujte ke zdi a různě na ně postavte truhlíky s jarními květinami. Jak sami vidíte, narcisy se budou vyjímat náramně. Jen pozor na kočičky a pejsky, aby si nemysleli, že jim stavíte hřiště….

Jednoduché, přitom nápadité. Foto: Jednoduché, přitom nápadité. Foto: istock.com

3) Akvárko pro velikonoční zajíčky

Máte doma tu obrovskou zavařovací sklenici? Výborně! Můžete ji použít na dekoraci, kterou budou vaše děti milovat. A klidně ji udělejte společně. Dospod sklenice nasypejte dekorativní nebo drenážní kamínky a na ně dejte vrstvu zeminy. Pokud máte šanci získat mech z lesa, dejte ho tam, ale pokud ne, stejně dobře poslouží jarní osení, které v malém skleníku rychle vyklíčí. Do “přírodní scenérie” naaranžujte postavičky velikonočních zvířátek.

Nápaditá dekorace. Foto: Nápaditá dekorace. Foto: istock.com

 

4) Vajíčka v šátku

Pokud si potrpíte na čistě přírodní a hodně jednoduchý vzhled, bude se vám líbit tato dekorace. Potřebujete jen bílá, hnědá a kropenatá vejce (vyfouknutá nebo uvařená natvrdo), režný provázek a kus pytloviny nebo juty. Hrubou látku nastříháte na malé “šátečky” a připravená vajíčka do nich zabalíte a svážete provázkem. Naaranžujete do košíčku a je to!

Krásné a nápadité. Foto: Krásné a nápadité. Foto: istock.com

5) Muffinové stojánky

Jednodušší už to být nemůže! Prostě doběhnete do nejbližší velké drogerie nebo papírnictví a nakoupíte různobarevné a hlavně veselé papírové košíčky na muffiny. Volte spíš menší velikosti, aby vám v nich vejce moc “neplavalo”. Nabarvená vajíčka pak nakladete do formiček a rozestavíte po bytě nebo na svíteční velikonoční stůl plný tulipánů.

Vyrobte si úžasné dekorace. Foto: Vyrobte si úžasné dekorace. Foto: istock.com

 

(ku)

Další články:

Článek

Velikonoční stromečky Foto:

Velikonoční stromečky: Tradice, která stojí za vyzkoušení

Spousta lidí zdobí stromky na svých zahradách o Velikonocích barevnými vajíčky. Aniž možná tuší, že i velikonoční stromečky mají svou historii a tradici.

Článek

Jak připravit pokojovky na jaro? Foto:

NÁVOD: Jak připravit pokojové květiny a rostliny na jaro, aby vydržely krásné po celý rok

Máte rádi v bytě zeleň? Milujete, jak květiny nebo jiné pokojové rostlinky skvěle doplňují interiér? Určitě se shodneme na tom, že je třeba o živou část bydlení pečovat. S...

Článek

Jak nabarvit vajíčka? Foto:

Jak a čím obarvit velikonoční vajíčka? Poradíme vám jednoduché a efektní nápady na dokonalé kraslice

Velikonoce jsou tady a českou ženu čeká zásadní počin: zdobení kraslicí. Samozřejmě si je můžete koupit kdesi na trhu nebo je nechat děti pomalovat fixkami, ale což se...

Článek

Ubrousková technika vás bude bavit. Foto:

Je jaro, pojďte tvořit! Naučte se dekupáž a dejte vašim oblíbeným věcem nový a skvělý vzhled

Dekupáž neboli ubrousková metoda není jen pro děti! Přesvědčíme vás, že s její pomocí můžete vytvořit fantastické dárky pro známé nebo naprosto originální kusy nábytku a...

reklama