reklama

DIY: Vyrobte si originální noční stolek za pár korun! Návod, jak na to

Originální noční stolek. Foto: Originální noční stolek.Foto: Pinterest.com

Bez mobilu nebo budíku se vedle postele zkrátka neobejdeme. Většina z nás usíná s tím, že musí mít jedno nebo druhé hned po ruce, tedy nejlépe na nočním stolku. Nechce se vám ale za něj utrácet zbytečné peníze? Máme pro vás skvělé řešení! Vyrobte si originální noční stolek jednoduše sami.

Na výrobu následujících nočních stolků nepotřebujete nějakou zvláštní zručnost nebo velkou míru trpělivosti. Ruku na srdce, kdo z nás ji v dnešní uspěchané době má. Tyto noční stolky ale máte vyrobené za pár minut a kromě svého praktického využití vám přinesou i radost z vlastnoručně odvedené práce!

Starý kufřík

Prozkoumejte své skříně, půdu nebo sklep a určitě narazíte alespoň na jeden starší kufr po prarodičích. Na dovolenou s ním dnes už určitě nepoletíte, ale můžete jej skvěle využít k výrobě nočního stolku. Vždyť takhle vám stejně jen zbytečně zabírá potřebný úložný prostor! Jakmile budete mít kufr, poohlédněte se ještě po obyčejném starém stolku. Stačí, když z něj odšroubujete nohy, desku si nechte na jiné tvoření. Pak vezměte vrtačku a po předchozím důkladném měření provrtejte v rozích na dně kufru díry. Přišroubujte k nim nohy od stolu a máte hotovo! Vás nový noční stolek navíc nabízí tu výhodu, že si dovnitř můžete schovat nejrůznější poklady, zatímco na něj tradičně postavíte lampičku, budík a další drobnosti.

Jako noční stolek poslouží třeba starý kufřík. Foto: Jako noční stolek poslouží třeba starý kufřík.Foto: www.theweathereddoor.com

Bedýnky od ovoce

Skvostný kousek nábytku k vaší posteli si můžete vyrobit i z obyčejných dřevěných přepravek. Stačí vám dvě s jedním víkem (místo něj můžete použít třeba i starý dřevěný tác), které k sobě přivrtáte, natřete vaší oblíbenou barvou, přelakujete a necháte zaschnout. Pokud nevíte, kterou barvu a lak zvolit, můžete se o tom poradit v obchodě s hobby potřebami. Dřevěný noční stolek se bude krásně vyjímat především v interiéru ve vintage stylu.

Použít můžete staré bedýnky. Foto: Foto: Pinterest/Amy Brian

Tvárnice

Pokud si potrpíte na extravaganci, můžete si sestavit i zcela originální noční stolek z poněkud netradičního materiálu, a sice tvárnic. Jedna stojí sotva pár stovek a když je šikovně naskládáte na sebe a umístíte do vhodného interiéru, získáte tím opravdu nečekaně povedený designový kousek. Volné prostory ve tvárnicích navíc můžete využít na odkládání knih a časopisů nebo na vázu s květinou. Výsledek je opravdu působivý!

Tvárnice místo nočního stolku budou vypadat stylově. Foto: Foto: www.dwell.com

(mab) 

Jak vyrobit třeba stylový věšák z obyčejných větví? Inspirujte se v galerii.

Další články:

Článek

Z nudného kousku novou komodou. Foto:

DIY: Jak opravit a znovu využít starý nábytek

Renovací starého nábytku mohou vzniknout opravdu originální, designové a nadčasové kousky do našeho bytu. Vše je jen o fantazii. Skvělé na tom je, že si nábytek můžeme...

 

Článek

Originální betonové květináče. Foto:

DIY: Vyrobte si originální betonový květináč ze starého ručníku

Máte rádi pěkné originální věci? Přejete si vaši domácnost něčím okořenit? Tento domácí výrobek vás nebude stát mnoho sil ani peněz a přesto vlastníma rukama vykouzlíte...

 

Článek

Dejte staré školní židli nový kabátek. Foto:

DIY: Vytvořte ze staré školní židle originální designový kousek! Budete potřebovat jen staré džíny

Máte doma starou židli, která by potřebovala nový kabátek? Na její jednoduchou proměnu budete potřebovat jen trochu šikovnosti a staré džíny. Poradíme vám, jak na to.

 

Článek

I malý prostor lze šikovně vyřešit. Foto:

DIY: Máte málo prostoru? Zkuste tato chytrá a originální řešení pro malý obývák. Za babku!

Považujete boj o každý centimetr ve vašem obýváku za aktuální a často probírané téma? Máme pro vás několik kreativních tipů.


reklama