reklama

Dobrou a sladké sny aneb Návod, jak si vyrobit moderní lapač snů

Lapač snů Foto: Lapač snůFoto: archiv Prima Living

Pro moderní vědu je to samozřejmě nesmysl: Jak by nějaký kruh ověšený peřím mohl zlepšit kvalitu spánku? Ale řada věcí funguje, i když je nedokážeme racionálně vysvětlit. Ať už na vynález kmene Čipivejů věříte¨, nebo ne, jeho výrobou můžete získat buďto sladký spánek, nebo alespoň krásnou dekoraci.

Lapače snů jsou krásná věcička, která do místnosti vnáší pohodu a klid. Vítr jemně pohupuje peříčky, lehce cinkají o sebe korálky... A vy klidně spíte. Ať už má lapač snů nadpřirozenou moc, nebo ne, samy tyto zvuky a pohled na něj jsou uklidňující. Pokud nemáte rádi etnostyl, můžete si zkusit vyrobit lapač snů v moderním hávu. Mrkněte níže na video, kde najdete návod, jak si takový moderní lapač snů vyrobit.

Budete potřebovat:
dřevěný kruh (vrbová větvička, kterou omotáte kůží), moderní variantou je vyšívací rámeček
bavlnky či provázky
peříčka (koupíte v papírnictví či tvořivých obchodech)
pevnou nit / tavicí pistoli
nůžky
květiny a další dekorace podle vlastního výběru

Lapač snů Foto: Lapač snů. Foto: Jan Kundera

Postup:
Vyšívací rámeček rozděláte a použijete jenom jeden kruh. Ke kruhu si naaranžujte květiny, svažte je dohromady a přivažte ke kruhu nebo přidělejte pomocí tavné pistole. Nastříhejte si bavlnku a připevněte k ní peříčka opět pomocí tavné pistole. Bavlnku navažte ke kruhu. Pokud chcete, doprostřed kruhu si pověste ještě přívěsek, velký korálek atd.

Mrkněte na postup na videu:

Sladké sny :-)

(web)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Hrníček lásky Foto:

VIDEO: Vyrobte si vtipný hrníček lásky

Dárek, který potěší.

Článek

Osvěžovač vzduchu z pemprsek vydrží vonět několik týdnů. Foto:

VIDEO: Jak na unikátní osvěžovač vzduchu z pemprsek

Neuvěříte, dokud to nezkusíte. Z běžné jednorázové dětské plenky si lze v pár jednoduchých krocích vyrobit voňavý a vzhledný osvěžovač vzduchu. Mrkněte na VIDEOnávod.

Článek

Stylové nálepky Foto:

Jak si vyrobit vlastní stylové etikety na sklenice

Můžete použít bílé nalepovácí štítky a jednoduše je popsat. I to splní svůj praktický účel, ale ne vždy do bude krásné. Pokud chcete, aby vaše sklenice měly šmrnc, vyrobte...

reklama