reklama

Dřevěný mobilní dům od brněnských architektů nabízí čistý styl a plochu bytu 2+kk

Freedomek na první pohled ani nevypadá jako mobilní příbytek  Foto: Freedomek na první pohled ani nevypadá jako mobilní příbytek Foto: archiv ČCA

Mobilních domů je spousta. Ale dřevěný a s čistým designem? V Česku učiněná rarita.

I typizovaný mobilní dům může vypadat dobře. Dokazuje to dřevostavba architekta Marka Štěpána z brněnského Atelieru Štěpán. Promyšlený design je pro Freedomek 013 – jak se jmenuje – příznačný zvenku i zevnitř. Důmyslné čisté provedení spolu s kvalitními použitými materiály tomuto jednoduchému příbytku propůjčuje vskutku osobitý styl.

Dispozičně jej Marek Štěpán pojal jako byt 2+kk, v jehož ústředí je obytná kuchyně. Tento mobilní dům je z 95 % vyroben ze dřeva a je zajímavý i v ohledu nosné konstrukce. Ta je z lepeného dřeva s přesnými spoji podle švýcarského patentu. Zateplení zajišťuje dřevovláknitá izolace. Plášť Freedomku je difuzně otevřený, fasáda je zpracovaná ze severského modřínu. Vytápění domu je kombinované teplovzdušné s rekuperací a biolihovým krbem. Interiér je vyroben ze smrkové biodesky s bílými nikami a černým zádveřím.

Jídelní stůl v obytné kuchyni doplňují známé stylové židle Foto: Jídelní stůl v obytné kuchyni doplňují známé stylové židleFoto: archiv ČCA

Líbí se vám? Na podzim se uvidí, zda a nakolik zaujal i mezinárodní porotu České ceny za architekturu, o kterou se uchází. Cena včetně koupelny bez nábytku je s DPH 1 309 000 Kč.

Dům je jedním z projektů přihlášených v soutěžní přehlídce Česká cena za architekturu (ČCA), jejíž první ročník letos vyhlásila Česká komora architektů.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Silnice občas znenadání končí, kočující pár se ale zastavit nenechá Foto:

Dali výpověď, postavili si dům na kolečkách a odjeli

Vysoký nájem, zbytečně mnoho času stráveného prací a nesmyslný hon za kariérou přivedl jeden mladý pár k zásadní změně životního stylu.

reklama