reklama

Dům Cullenových z Twilight ságy má neuvěřitelně zdařilý interiér

Gauč designéři přivezli z Itálie, svítidla pořídili od švýcarské firmy Foto: Gauč designéři přivezli z Itálie, svítidla pořídili od švýcarské firmyFoto: Skylab Architects

Prohlídka domu Cullenových ze zfilmované upíří Twilight ságy potvrzuje, jak domu i po letech svědčí nadčasově pojatý interiér. Inspiraci nabízí všem.

Filmaři to správné upíří sídlo hledali dlouho. Autorka literární předlohy Stephenie Meyersová dům upíra Edwarda Cullena z Twilight ságy umístila na kraj lesa. To stavba, kterou produkce našla, splňovala. I když se jednalo o pozoruhodnou vilu, filmaři pro jistotu nechali přebudovat takřka celý interiér. Designéři Jeff Kovel a Lucy Metcalfová vylepšili výhled z velkých oken tím, že před ně nechali zasadit několik vzrostlých stromů. Následně odletěli z Ameriky do Evropy, kde sháněli originální nábytek. Ten měl být moderní i nadčasový zároveň, aby dotvářel domácké prostředí upírské rodiny, která se marně pokouší vést život obyčejných smrtelníků.

Pohovku v Edwardově pokoji sehnala Lucy v Itálii, zatímco svítidla jsou švýcarská. Celosvětový mix zařízení doplňují sošky ze severu Afriky a z Indie. Vybavení filmového domu se v průběhu natáčení ještě měnilo. Lucy s Jeffem totiž k přípravám na každý další díl angažovali nového designéra, který obstaral další originální kusy nábytku.

Kuchyně s výhledem do lesa imponuje nejen upírům Foto: Kuchyně s výhledem do lesa imponuje nejen upírůmFoto: Skylab Architects

Díky profesionálnímu přístupu designérů je dům Cullenových skvělým zdrojem inspirace pro kohokoli, kdo vybavuje interiér. Ukazuje, jak při zdrženlivé volbě barevných tónů lze efektně kombinovat zdánlivě neslučitelné dekorační předměty a vybavení. Zadruhé je poučením pro majitele domů, že nad případným zájmem filmařů natáčet u někoho doma neradno mávat rukou. Přesvědčil se o tom majitel předmětného „upírského“ domu John Hoke, šéfdesignér obuvi Nike, který díky popularitě filmu prodal svou nemovitost za několikanásobek ceny, za kterou ji v roce 2007 postavil.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Dokonalé mimikry Foto:

Jak to jenom udělali? Dům v Polsku se bude vznášet v lese

V Polsku plánují postavit dům, který bude působit, jako by visel ve vzduchu.

Článek

Dům jistí ocelové skoby Foto:

Žili byste v domě, který visí na hraně útesu?

Máte rádi život na hraně? Tak toto je přesně dům pro vás!

Článek

Od přízemí vychýlený horní tubus zastiňuje jak fasádu pod sebou, tak i okolí bazénu. V Peru je to deviza Foto:

Dům s patrem do kříže překvapí svými tvary

Vpravdě atypickým řešením zajistili architekti klientovi výhled jak do zahrady, tak i na blízké pohoří.


reklama