reklama

Dům na dlouhé noze připomíná strom

Dům na noze Foto: Dům na nozeFoto: Baumhaus Renderings

Bydlení v korunách stromů, a přitom na dosah evropské metropole, se zdá být ideální poloha. Obojí se snoubí v jedné vytáhlé novostavbě poblíž Berlína.

Architekti hovoří o stavbách inspirovaných stromy. Nejnovější příspěvek mezi domy v tomto stylu je k vidění ve městečku Zehlendorf u Berlína. Dva poblíž sebe stojící domy ve tvaru kvádru nabízejí skromný obytný prostor o ploše 21 m² a od ostatních malých staveb je odlišuje dlouhý kvádrový podstavec. Plošina, na níž spočívají, je ve výšce čtyř metrů. V mezipatře ocelového schodiště je malá terasa, jejímž otvorem prochází kmen stromu, k němuž je konstrukce schodiště kotvená lany.

Okolní krása zvlášť vyniká při západu slunce Foto: Okolní krása zvlášť vyniká při západu slunceFoto: Baumhaus Renderings

Dům je ale zajímavý i zevnitř. Obývací pokoj s kuchyňským koutem díky velkým proskleným plochám doslova zaplavuje denní světlo. Účelně řešená malá koupelna a WC mladému páru stačí. Dřevěné obložení podtrhuje inspiraci u stromů.

(dah)

Mohlo by vás zajímat:

Článek

Víkendový dům na ostrově Sjælland Foto:

Pět samostatných budov dohromady tvoří jediný dům plný soukromí

Moderní bydlení, to není jen jeden otevřený prostor. V Dánsku jsou toho názoru, že příjemné a současné stavby mohou fungovat dokonce zcela opačně.

Článek

Bazén s terasou vystupují nad útes. Koupelny a komora jsou naopak orientované ke svahu Foto:

Dům je pod garáží a auto parkuje na střeše

Pozemků, zvláště těch s pěkným výhledem ubývá a tak rostou domy i v obtížném terénu.

Článek

Rodinný dům u Jihlavy Foto:

Rodinný dům u Jihlavy ukrývá bazén, který skvěle spojuje živou a neživou přírodu

Mechu stačí vzdušná vlhkost a dokáže se postarat o krásnou dekoraci.


reklama